Babka przyniosła wyrok Sądu z maja 2025, w którym sąd zmienił zaskarżone orzeczenie i zaliczył dziecko do osób niepełnosprawnych od kwietnia 2024 r.. Jest to pierwsze orzeczenie u tego dziecka. Matka wcześniej nie złożyła wniosku o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego. Nie była wydana decyzja o zawieszeniu. Czy pomimo braku złożonego wcześniej wniosku o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjny można kobiecie wypłacić zasiłek pielęgnacyjny od kwietnia 2024 r?
Ale sąd zmienił z czego na co? nie było zaliczone do osób niepełnosprawnych i sąd zaliczył? czyli nie miało orzeczenia a ma? - wyrównanie od kwietnia 2024,
a co w takim przypadku.... Pani dostala orzeczenie na dziecko bez punktu 7 . odwolala sie od orzeczenia sprawa caly czas w toku. Zlozyla Pani wniosek o zasilek pielegnaycjny w styczniu 2025 r. i zawiesilismy jej postepowanie do momentu rozstrzygniecia sprawy. A co ze swiadczeniem pirelegnacyjnym? pani nie skalda u nas wniosku na swiadczenie pielegnacyjne, gdyz na ta chwile wedlug orzeczenia jej nie przysluguje...
Zastanawiam sie czy jesli wyjasni sie sprawa to czy swiadczenie pielegnacyjne bedzie mozna przyznac z wyrownaniem od momentu zlozenia wniosku na komisje czy jak nalezy postapic w tym przypadku?
Wracam do pytania. Czy pomimo braku złożonego wcześniej wniosku o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjny można kobiecie wypłacić zasiłek pielęgnacyjny od kwietnia 2024 r?
można kobiecie wypłacić zasiłek pielęgnacyjny od kwietnia 2024 r?
a nawet trzeba.
Normalną procedurą jest złożenie wniosku po otrzymaniu orzeczenia o niepełnosprawności. Dziecko uzyskało orzeczenie w maju 2025 r. Ma 3 miesiące na złożenie wniosku.
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.
W normalnej procedurze to i wiem, ze trzeba przyznać. Sprawa jednak dla mnie nie jest typowa. Bo to wyrok sądu zaliczył dziecko do osób niepełnosprawnych. I stąd moja niepewność.