Czy utracacie zasiłek chorobowy i macierzyński wypłacany przez ZUS gdy osoba przechodzi na urlop wychowawczy?

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 28 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 03 gru 2013, 13:52

ale jest uzysk pod tytułem: zakończenie urlopu wychowawczego
~m


Napisano: 03 gru 2013, 14:11

\"zakończenie urlopu wychowawczego\" to nie jest kategoria dochodu.
~hmm. .

Napisano: 03 gru 2013, 14:14

ja też utracam .Klientka jest cały czas w zatrudnieniu a traci dochody jeżeli przechodzi na wychowawczy wraca uzyskuje dochód na nowo bo go znowu ma
~ek

Napisano: 03 gru 2013, 14:15

nie możecie znaleźć odpowiedzi bo pytanie jest źle postawione

Jeśli osoba jest cały czas zatrudniona, to nie interesują nas jej zasiłki chorobowe czy macierzyńskie. Robimy utratę, owszem, ale z tytułu przejścia na wychowawczy. Potem uzysk z tytułu zakończenia wychowawczego, jesli będzie nadal zatrudniona. Roztrząsacie coś co jest nie istotne.
~ludek

Napisano: 03 gru 2013, 14:22

dokładnie tak jak ludek. Po powrocie z wychowawczego możemy mieć do czynienia z różnymi kategoriami dochodów :)
~m

Napisano: 03 gru 2013, 14:55

a co w przypadku gdy osoba która przeszła na urlop wychowawczy uzyskiwała dochód z:
- tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, pobierała zasiłek chorobowy i macierzyński z ZUS oraz ma dochód z tytułu dzierżawy oraz gospodarstwa rolnego.

czy z tytułu przejścia na wychowawczy tej pani utracimy całe jej dochód??lutek?
~hmm. .

Napisano: 03 gru 2013, 15:00

a masz taką osobę czy pytasz czysto hipotetycznie? ;)
~Zofia

Napisano: 03 gru 2013, 15:01

nie, tylko ten,ktory utracila w zwiazku z przejsciem na urlop wychowawczy, czyli wszystko to co uzyskiwala z tytulu zatrudnienia, a wiec wynagrodzenie, rozne nagrody, zasilek chorobowy jesli byla na zwolnieniu w tej pracy, nawet fundusz socjalny jelsi dostala :) a jak sie jej zakonczy urlop wychowawczy (zakonczy nie ,ze urodzi kolejne dziecko w trakcie przevywania na urklopie wychowawczym) to wszystko co dostanie z tytulu tej pracy, do ktorej wroci po wychowawczym - bedzie uzyskiem, nawet zasiolek chorobowy jesli zaraz po zakonczeniu urlopu wychowawczego sie rozchoruje
~kb

Napisano: 03 gru 2013, 15:08

kb, wszystko pięknie tylko pokaż mi w ustawie o świadczeniach rodzinnych przepis, który jednoznacznie określa Twój tok rozumowania.
dla mnie art.3 pkt 23 lit a) jest niedoprecyzowany.
ustawodawca pisząc: \"utratę dochodu spowodowaną uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego \" nie określił tego dochodu.
a definicję dochodu znamy i jest bardzo obszerna art. 3 pkt 1) a,b,c.

~hmm. .

Napisano: 03 gru 2013, 15:12

hmmm dyskutujesz, a tak naprawdę nie wiesz o czym, kb bardzo super ci to wytłumaczyła
~miła


  
Strona 2 z 3    [ Posty: 28 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny