CZY UTRACAM ALIMENTY - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Napisano: 13 lis 2014, 12:19

Wnioskodawca ze składu rodziny odłączył pełnoletnie dziecko na które w 2013 r. pobierał alimenty płacone dobrowolnie, przekazy tytułowane na wnioskodawce. Czy mam doliczyc do dochodu te alimenty czy moge je utracic skoro dziecka nie ma juz w składzie rodziny? Pytałam juz kilku osób i co człowiek to opinia. W ustawie jest zapis o utraci w razie zgonu osoby zobowiazanej do płacenia, nadmienie że kwoty te maja wpływ na przekroczenie kryterium dochodowego.
mok


Napisano: 13 lis 2014, 12:20

Alimenty to nie dochód utracony. Wliczasz.
ela 1

Napisano: 13 lis 2014, 12:22

no yak myslalam:) dziekuje:) a czy moge powołac sie na ten artykułw którym jest napisane ze utraca sie w przypadku smierci osoby zobowiazanej? Mój wnioskodawca jest roszceniowy i krzykliwy i bedzie sieodwoływał.
mok

Napisano: 13 lis 2014, 13:02

alimenty to dochód osoby do nich uprawnionej, czyli dziecka, dziecko ze składu rodziny wylatuje to wylatują za nim jego alimenty.
olenka

Napisano: 13 lis 2014, 13:05

jak olenka

nie ma członka rodziny to nie ma też jego dochodu i proste jak drut
lili

Napisano: 13 lis 2014, 14:57

jak olenka
adadada

Napisano: 13 lis 2014, 22:57

NIE MACIE RACJI.NIE MA W TYM PRZYPADKU ŻADNEJ UTRATY DOCHODU - PRZECIEŻ WYRAŹNIE NAPISANE W POWYŻSZYM POŚCIE, ŻE ALIMENTY OTRZYMYWAŁA WNIOSKODAWCZYNI A NIE PEŁNOLETNIE DZIECKO KTÓRE WYPADŁO TERAZ ZE SKŁADU RODZINY - czytać ze zrozumieniem !!!!!!!!
XXz

Napisano: 13 lis 2014, 23:06

do ''mok"
NIE WAŻNE CZY DZIECKO PEŁNOLETNIE MOGŁOBY OTRZYMYWAĆ NA SIEBIE ALIMENTY OD TATUSIA. Z TREŚCI WYPOWIEDZI MOŻNA WNIOSKOWAĆ,ŻE ALIMENTY BYŁY WYSYŁANE PRZEKAZEM NA ADRES WNIOSKODAWCZYNI , A NIE NA ADRES PEŁNOLETNIEGO DZIECKA. KTO Z NAS WIE CZY TO NIE SĄ NP. ZALEGŁE ALIMENTY ???? OTRZYMYWAŁA WNIOSKODAWCZYNI A ONA JEST W SKŁADZIE RODZINY - KONIEC I KROPKA - nie ma tematu, NIC NIE ODLICZAMY
XXz

Napisano: 13 lis 2014, 23:17

alimenty są dziecka .. w każdym wyroku sądowym jest to napisane ... one są tylko wypłacane do rąk matki :)
nie ma dziecka nie ma alimentów
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:
Lokalizacja: lubelskie, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x