czy wypłacacie mniej w związku z KRUS?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 lut 2016, 15:55

Czy wypłacacie mniej niz 1000 rodzicielskiego gdy ojciec dziecka pobrał macierzyński w KRUS?

U mnie w 06/2015 ojciec pobrał 3521,80 zasiłku macierzyńskiego z tyt. urodzenia dziecka.

Czy ja mam ten tysiąc jakos pomniejszyc? W ustawie zmieniające jest art. 20 ust. 3 gdzie figuruje kwota 705 zł ale to chyba bardziej do rolników niz do nas.
OPSmazowsze


Napisano: 15 lut 2016, 16:00

nic nie pomniejszasz...... jak matka nie ma prawa do zas. macierzyńskiego płacisz jej całe rodzicielskie 1000zł za pełny miesiąc

pomniejszanie rodzicielskiego- tylko i wyłącznie- stosujemy u osób uprawnionych do zasiłku dla bezrobotnych
~o~

Napisano: 15 lut 2016, 16:05

ale sprawdz czy w KRUSIE się należy
gops1

Napisano: 15 lut 2016, 16:14

Przedstawiła mi zaswiadczenie z zusu ze nie ma prawa do macierzyńskiego
OPSmazowsze

Napisano: 15 lut 2016, 16:22

a z KRUS-u ??????
~o~

Napisano: 15 lut 2016, 18:55

pan M na szkoleniu mówił że jak pobrali w KRUS w 2015 to mogą ić do KRUS i dostaną 705 albo składają wniosek w MOPS i dostają 1000 :D
ewitak

Napisano: 16 lut 2016, 9:02

Czy ktoś z was wydał w ogóle w tej kwestii decyzję odmowną??? mam wniosek o rodzicielskie - według zaświadczenia z KRUS Pani X pobrała jednorazowo w sierpniu 2015 i może ubiegać się od stycznia 2016 - ale nie złożyła (jeszcze) wniosku w krusie. Wniosek leży u mnie już prawie 3 tygodnie i muszę wydać decyzję. Już mam napisaną odmowę, już mam przygotowaną kopertę i zwrotkę... (wiec dlaczego jeszcze nie wysłałem?) ;) ;) ;).
Kr..


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny