czy występujecie sami do komornika o o zaświadczenie o bezsk

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 26 lip 2016, 11:46

Zbliża się nowy okres zasiłkowy. Mam pytanko. Czy jak strona złoży wniosek o FA bez w/w zaświadczenia to wzywacie o dostarczenie czy występujecie do komornika sami ? A może bierzecie oświadczenie o bezskuteczności zamiast zaświadczenia?
marlenka1


Napisano: 27 lip 2016, 8:30

jedno i drugie. Jak przychodzi bez zaświadczenia to wypełnia oświadczenie a z ustawy wynika wprost,że organ ma obowiązek wystąpić o zaświadczenie do komornika.
Kotbehemot6

Napisano: 27 lip 2016, 11:33

Też tak robię, ale teraz zwątpiłam.

Wczytałam się w art. 3 i tak sobie myślę, czy art. 3 ust. 3 nie mówi o tym, że my występujemy jeśli osoba złoży wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika i nie dotyczy to sytuacji gdy składa wniosek o przyznanie FA?
marlenka1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny