Dzień dobry, proszę o poradę: czy można wykorzystać dane z empatii w postępowaniu wobec dłużników, np. przy zawiadomieniu o wszczęciu postępowania podpiąć wydruk ZUS, żeby organy ścigania wiedziały, że pracuje? Pozdrawiam
A może można to argumentować KPA?
art. 7. [Zasada prawdy obiektywnej]
W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.
W toku postępowania organy administracji publicznej współdziałają ze sobą w zakresie niezbędnym do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i prawnego sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli oraz sprawność postępowania, przy pomocy środków adekwatnych do charakteru, okoliczności i stopnia złożoności sprawy.