Decyzja o skierowaniu do DPS osoby chorej psych. - Postanowienie Sądu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Napisano: 30 mar 2021, 9:37

Czy poratuje ktoś wzorem decyzji kierującej w trybie pilnym do DPS osoby chorej psychicznie na podstawie Postanowienia Sądu? U nas pierwszy taki przypadek. Proszę o pomoc.
panna migotka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 433
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna


Napisano: 30 mar 2021, 10:01

…........, dnia 26.03.2014r.
Pan

DECYZJA GOPS.5026.10.2014


Działając z upoważnienia Wójta Gminy …. ( Zarządzenie Nr .../... z dnia ….. r.)
na podstawie art.104, art. 108 Kodeksu postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U.
z 2013r. poz. 267) art. 54 ust.1i ust.2, art.59 ust.1 i art.106 ust 1 i 4 ustawy o pomocy społecznej
(tekst jednolity Dz. U. z 2013r.,poz.182 ze zm.) w związku z Postanowieniem Sądu Rejonowego
w Tarnowie, Wydział III Rodzinny i Nieletnich Sygn. akt: III RNs72/14 z dnia 18 lutego 2014r.,

Orzekam

skierować Pana …......... zam. ..., …... do Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych - na pobyt stały. Najbliższym Domem Pomocy Społecznej dla Pana miejsca zamieszkania dla osób przewlekle psychicznie chorych jest Dom ….. ….. ul. …...., dlatego orzeczono jak w sentencji.
Decyzji nadaję rygor natychmiastowej wykonalności.


UZASADNIENIE

Zgodnie z art.54 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej - ,, Osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności nie mogącej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, której nie można zapewnić niezbędnej pomocy
w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej”.
Pan ….......... bezwzględnie wymaga stałej pomocy i opieki, którą może mu zapewnić wyłącznie Dom Pomocy Społecznej. Najbliższym Domem Pomocy Społecznej dla Pana miejsca zamieszkania dla osób przewlekle psychicznie chorych jest Dom…..............Na podstawie wywiadu środowiskowego, zaświadczenia lekarskiego, Postanowienia Sądu Rejonowego w …...,Wydział III Rodzinny i Nieletnich oraz innych przedłożonych dokumentów stwierdzam, że spełnia Pan warunki kwalifikujące do umieszczenia w Domu Pomocy Społecznej ze względu na stan zdrowia i związaną z tym koniecznością zapewnienia stałej opieki, dlatego orzeczono jak w sentencji.
Decyzję o umieszczeniu w domu pomocy społecznej wyda Starosta Powiatu..............

POUCZENIE


Stosownie do art. 109 ustawy o pomocy społecznej, korzystający ze świadczeń pieniężnych pomocy społecznej zobowiązani są poinformować kierownika tut. Ośrodka o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń. Należności z tytułu wydatków na świadczenia pomocy społecznej oraz nienależnie pobranych świadczeń podlegają ściągnięciu przymusowemu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Od niniejszej decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnowie ul. Bema 17 za pośrednictwem Kierownika tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. Zrzeczenie jest ostateczne i niewzruszalne, stronie nie przysługuje zmiana oświadczenia. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez stronę postępowania, decyzja staje się prawomocna.
ttt
Podinspektor
Posty: 1230
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 30 mar 2021, 10:02

Stara decyzja- zmień w podstawę prawną na aktualną.
ttt
Podinspektor
Posty: 1230
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 30 mar 2021, 10:10

Super. Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)
panna migotka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 433
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 30 mar 2021, 10:54

W ORZEKAM wykasuj-dlatego orzeczono jak w sentencji
ttt
Podinspektor
Posty: 1230
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x