dłużnik chce umorzenia - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Napisano: 09 cze 2017, 9:16

Dłużnik mieszka za granicą i chce umorzenia odsetek z FA(stare zadłużenie).Nic nie napisał o swojej sytuacji.Czy mam go zobowiązać do ustanowienia pełnomocnika do doręczeń w kraju. Jaką i jak mam zebrać dokumentację. Czy w piśmie o ustanowienie pełnomocnika mogę już napisać , że ma ewentualnie udokumentować swoją sytuację dochodową , czy zrobić to dopiero po wskazaniu osoby do doręczeń. Jeżeli pracuje to wymagać przetłumaczonego potwierdzenia od pracodawcy o zarobkach, czy wystarczy jego oświadczenie?

Proszę o pomoc.
ewa06
Stażysta
Posty: 151
Od: 23 kwie 2014, 10:00
Zajmuję się:


Napisano: 09 cze 2017, 9:35

jezeli mieszka na terenie Unii nie ma on obowiązku ustalenia pełnomocnictwA. Napisz pismo ze ma ci opisac swoja sytuacje i dołączyć dokuemntacje potweirdzajaca i wspomnij ze wszystkie dokuemnty skałdane do polskiego urzedu musza byc w jezeyku polskim
yomica
Praktykant
Posty: 6
Od: 07 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: FA

Napisano: 09 cze 2017, 10:11

wezwij go do sprecyzowania - z jakiego tytułu chce umorzenia
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20579
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 09 cze 2017, 10:23

Napisz mu informację i niech się określi.

Wnioskiem z dnia xxx wystąpił Pan do tutejszego xxx z prośbą o umorzenie odsetek od należności do zwrotu z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego dla osób uprawnionych xxx działających przez przedstawiciela ustawowego Panią xxx
Po rozpatrzeniu Pana sprawy tutejszy xxx nie przychyla się do Pana prośby, ponieważ zgodnie z art. 27 ust. 1 i ust. 1a ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity Dz. U. z 2017r. poz. 489 z późn. zm.) dłużnik alimentacyjny jest zobowiązany do zwrotu organowi właściwemu wierzyciela należności w wysokości świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej, łącznie z odsetkami za opóźnienie. Odsetki są naliczane od pierwszego dnia następującego po dniu wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego, do dnia spłaty.
W wyroku z dnia 17 listopada 2000r. III SA 2458/99 Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, stwierdził, że odsetki są nierozerwalnie związane z należnością główną.
W przypadku wpłaty niecałej kwoty należnej, dłużnik pozostanie zobowiązanym do uiszczenia kwoty odsetek pozostałej części należnej od dnia powstania długu do dnia wpłaty tej pozostałej części.
Nadmienia się, iż organ właściwy wierzyciela może na wniosek dłużnika alimentacyjnego umorzyć jego należność z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego łącznie z odsetkami za opóźnienie w całości lub w części, odroczyć termin płatności albo rozłożyć na raty, uwzględniając sytuację dochodową i rodzinną.
W myśl art. 40 § 4 i § 5 kodeksu postępowania administracyjnego strona zamieszkała za granicą lub mająca siedzibę za granicą, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w kraju, jest obowiązana wskazać w kraju pełnomocnika do doręczeń. W razie nie wskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia.
ciacho
Praktykant
Posty: 29
Od: 24 maja 2017, 8:23
Zajmuję się: FA/ŚW/ŚR/ŚP

Napisano: 09 cze 2017, 12:51

dziekuję za odpowiedzi
ewa06
Stażysta
Posty: 151
Od: 23 kwie 2014, 10:00
Zajmuję się:



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x