chodzi o bezskuteczność egzekucji w przypadku dłużnika alimentacyjnego zamieszkującego poza granicami kraju (pochodzenia obcego).
Wnioskodawca złożył wniosek o FA wraz z informacją z sądu okręgowego , że w związku z prowadzonym postępowaniem dłużnik został odnaleziony a informacja o stanie postępowania (z organu włoskiego) zostanie przekazana w ciągu 60 dni. Ten czas się wydłuża odpowiedzi konkretnej nie ma. Wierzycielka uzyskała informację w sądzie, że ośrodek powinien wydać odmowę a ona ma się odwołać do sko, a w przypadku ściągnięcia należności od dłużnika to są świadczenia nienależnie pobrane.
Proszę o podpowiedź co zrobić w takiej sytuacji? Radca prawny mówi żeby czekać na pismo z SO, a MRPiPS odpowiedziało że "nie dokonuje wiążącej wykładni przepisów", a wierzycielka chce pieniądze bo nie ma za co kupić dziecku jeść.