Klient złożył wniosek o dodatek mieszkaniowy. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 71,47 m2 dla 4 osób. Łączna powierzchnia pokoi i kuchni stanowi 58,74 m2. Normatywna powierzchnia z ustawy wynosi 55 m2. Powierzchnia użytkowa u tego wnioskodawcy jest powiększana o 15m2 w związku z faktem, że członek gospodarstwa domowego jest osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności i wymaga zamieszkiwania w oddzielnym pokoju - dzięki temu wnioskodawca spełnia warunki do przyznania dodatku mieszkaniowego. Orzeczenie o niepełnosprawności jest ważne do 31.12.2024r. Do kiedy należy przyznać dodatek mieszkaniowy? Na grudzień a odmówić za pozostałe miesiące? Czy tylko przyznać a nie odmawiać? Jak prawidłowo postąpić w opisanym przypadku?
powierzchnia dla 4 osób mieszkających by się ubiegać o dodatek mieszkaniowy ma nie przekraczać 71,50 m. Tu uzytkowa powierzchnia wynosi 71,47 m nie jest więc przekroczona by się ubiegać o dodatek mieszkaniowy i normalnie należy wyliczyć (zgodnie z art. 5 ust 5 normatywną powierzchnię powieksza sie o 30% czyli 55,00 m + 30% = 71,50 m)
Kwestia tylko powiększenia powierzchni normatywnej (czyli 55,00 m przysługująca dla 4 os o dodatkowe 15 m). Myślę, że na dzień złożenia wniosku a później nie zmieniasz decyzji...zgodnie z art. 7 ust 10
"Powierzchnia użytkowa u tego wnioskodawcy jest powiększana o 15m2 w związku z faktem, że członek gospodarstwa domowego jest osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności i wymaga zamieszkiwania w oddzielnym pokoju - dzięki temu wnioskodawca spełnia warunki do przyznania dodatku mieszkaniowego. "
powierzchni użytkowej lokalu nie powiększa się o 15,00 m ...a tak jak zapisałam powierzchnię normatywną powiększa się o 15,00 m
Kwestia tego...ile wynosi normalnie powierzchnia użytkowa lokalu ? Bo już się pogubiłam...
Do wyliczenia dodatku bierzesz powierzchnię użytkową lokalu a nie tylko powierzchnię pokoi i kuchni...
Zgodnie z tym co mówił Pan Mazurkiewicz na szkoleniu - ważność liczy się w momencie złożenia wniosku, potem nic nie możesz zmienić bo brak ku temu podstaw.