Dochód uzyskany przez osobę przebywającą w zakładzie karnym

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 02 lis 2015, 11:28

Przez cały 2014 rok mąż przebywał w zakładzie karnym i nadal się tam znajduje.

Z zaświadczenia US męża wynika, że w 2014 roku uzyskał on dochód w wysokości 50,00 zł (żona mówi że w nagrodę za dobre sprawowanie).

Czy powinnam mieć w dokumentach informację określającą charakter i okres przyznanych osadzonemu przez zakład karny świadczeń w 2014 r. zastanawiam się na ile miesięcy powinnam podzielić ten dochód?
1. na 12 miesięcy
2. ustalić to na podstawie informacji pozyskanej z ZK

Zgodnie z ustawą: "W przypadku gdy członek rodziny przebywa w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie, ustalając dochód rodziny w przeliczeniu na osobę, nie uwzględnia się osoby przebywającej w tej instytucji" ale dochód tej osoby wlicza się do dochodu rodziny.

Czy dobrze myślę?
Aga :)


Napisano: 02 lis 2015, 12:09

to jest chyba jeden z glupszych zapisow w ustawie ale tak jest bez osoby w skladzie rodziny ale z jej dochodami
masterm

Napisano: 02 lis 2015, 12:30

Zgadzam się z Tobą, ale co z dochodami osadzonego?

Czy powinnam mieć w dokumentach informację określającą charakter i okres przyznanych osadzonemu przez zakład karny świadczeń w 2014 r., zastanawiam się na ile miesięcy powinnam podzielić ten dochód.

Wydaje się że dochód osadzonego nie będzie dochodem uzyskanym ani utraconym o którym mowa w art. 3 pkt 23 i 24 ustawy dlatego należy podzielić przez 12 miesięcy.

Podzielacie moje zdanie?
Aga :)

Napisano: 02 lis 2015, 12:33

a jak załatwiacie od tych osób oświadczenie o nieopodatkowanym ??????????
grzegorz_k

Napisano: 02 lis 2015, 12:57

Ja dałam żonie odpowiednie oświadczenia do uzupełnienia które przesłała mężowi pocztą na adres zakładu karnego wraz z kopertą i znaczkami.

Okazało się że mąż przebywając w 2014 roku w zakładzie karnym rozliczał się z US i uzyskał dochód.
Aga :)

Napisano: 02 lis 2015, 14:44

grzegorz_k pisze:a jak załatwiacie od tych osób oświadczenie o nieopodatkowanym ??????????
Wcale. To jest obowiązek strony.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5940
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 02 lis 2015, 15:04

Aga :) pisze:Ja dałam żonie odpowiednie oświadczenia do uzupełnienia które przesłała mężowi pocztą na adres zakładu karnego wraz z kopertą i znaczkami.

Okazało się że mąż przebywając w 2014 roku w zakładzie karnym rozliczał się z US i uzyskał dochód.
watpie aby ten dochod stanowil uzysk albo utrate w mysl naszej ustawy...wiec dzielisz go przez 12...ten osadzony mialby dochod uzyskany w ZK gdyby podjal tam normalne zatrudnienie, to czasami podobno sie zdarza,ze dostaja umowy o prace, ale chyba jednak czesciej jest tak ze pracuja na podstawie skierowania - a to juz uzysk nie jest (tylko dochod osiagniety w roku bazowym i dzielony [przez 12)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7041
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny