dochód ze sprzedaży domu,czy liczyć?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 sie 2017, 15:26

dochód ze sprzadaży domu w 2015 r. wynosi ok 400 tys. zł. Pani musi do końca tego roku kupic dom lub mieszkanie zeby nie płacic podatku. Jakie ma donieśc zasw z US i czy mamy to teraz liczyc do dochodu czy nie?
karolina09
Starszy referent
Posty: 713
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW


Napisano: 16 sie 2017, 20:37

No właśnie może jakaś mądra głowa mogłaby coś podpowiedzieć.
rzadko się takie przypadki zdarzają ale są.
ops-ops
Praktykant
Posty: 49
Od: 11 sty 2016, 14:26
Zajmuję się:

Napisano: 17 sie 2017, 6:04

Czekamy na podpowiedzi
karolina09
Starszy referent
Posty: 713
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 17 sie 2017, 8:39

na podstawie art 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o pit dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majatkowych są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych jesli przychody uzyskane z tego tytułu przeznaczone zostana na własne cele mieszkaniowe. warunkiem zwolnienia jest poniesienie wydatków na własne cele mieszkaniowe w okreslonym terminie, tzn. począwszy od dnia odpłatnego zbycia, nie później niz w okresie 2 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym nastapiło odpłatne zbycie nieruchomości. w takim przypadku, jesli środki ze sprzedazy mieszkania zostały zgodnie z w/w zasadami przeznaczone na zakup innego mieszkania i w konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, to nie stanowia one dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń
ula_o
Stażysta
Posty: 57
Od: 19 kwie 2017, 9:15
Zajmuję się: śr i fa

Napisano: 17 sie 2017, 8:42

istotne jest zatem wiążące rozstrzygnięcie, czy przychód se sprzedaży został opodatkowany na zasadach okreslonych w art. 27, 30. 30e i 30f w/w ustawy o pod doch od osób fiz i wówczas wlicza sie do dochodu rodziny, czy też objety jest w/w zwolnieniem podatkowym i wówczas nie stanowi dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń
ula_o
Stażysta
Posty: 57
Od: 19 kwie 2017, 9:15
Zajmuję się: śr i fa

Napisano: 17 sie 2017, 10:13

no, ale jesli do konca roku maja czas zeby cos kupic. to teraz mam liczyć czy nie, tego nie wiem już
karolina09
Starszy referent
Posty: 713
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 17 sie 2017, 10:19

PIT-29 poz 25, to co tam będzie nie liczysz
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 4710
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się:
Lokalizacja: PL


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny