Czy dodatek w wysokości 250 zł na pracownika socjalnego należy pomniejszyć o chorobowe, jeżeli pracownik był na zwolnieniu i niewykorzystaną część dodatku oddać do UW?
Jak robicie?
Dofinansowanie mamy do 80% wydatków, więc gdybyśmy nie pomniejszyli (podczas gdy pomniejszamy za czas choroby, bo nie każdy pomniejsza), to mielibyśmy ponad te ustawowe 80%.
ja nie pomniejszam, osoba na której miejsce przyszłam tez nie pomniejszała a, pracownik mowi mi że nie moge jemu pomnniejszyc, bo na jakiej podstawie i co mam robić
Na stronie ministerialnej - Omawiany przepis przewiduje zmniejszenie kwoty dodatku proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy. W przypadku zatrudnienia w mniejszym niż pełny etat wymiarze czasu pracy, dodatek przysługuje w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy. Na prawo do dodatku nie ma wpływu pozostawanie przez pracownika na urlopie wypoczynkowym czy zwolnieniu lekarskim, jeśli w tym czasie otrzymuje on wynagrodzenie.
Interpelacja sejmowa - Ponieważ w art. 121 ust. 3a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej brak jest podobnego odniesienia, jak w przypadku dodatku stażowego, dlatego też dodatku 250 zł nie wypłaca się w okresie pobierania zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego, lecz jego kwotę wlicza się do podstawy wymiaru zasiłków, a także do podstawy wymiaru wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy. Jeżeli pracownik socjalny, któremu przyznano dodatek do wynagrodzenia w styczniu 2006 r., przebywał na zasiłku chorobowym w miesiącu lutym bieżącego roku, to w praktyce dodatek ten będzie wliczany w podstawę wymiaru zasiłku chorobowego w 1/12 jego wysokości (11 miesięcy bez dodatku, 1 dodatek w styczniu).
Z jakiego przepisu wynika, że dodatki są dofinansowane w 80%. Ja dostałam całe 100%, bo na tyle składaliśmy zapotrzebowanie. Czy te 80% liczy się do dotacji ogólnej w rozdz.85219, czy liczycie konkretnie na dodatki socjalne? Bo jeśli do całego paragrafu 85219 to u mnie dotacja razem z dodatkami wynosi niecałe 9%