dodatek z tyt. urodzenia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 wrz 2014, 14:13

Kobieta 1 października 2014r. przechodzi na urlop wychowawczy. Dziecko urodziło się 1 października 2013r.Będę robić jej utratę dochodu ale mam pytanie czy przyznać jej dodatek z tyt. urodzenia dziecka czy już będzie po terminie?
Patka


Napisano: 16 wrz 2014, 14:45

art. 9 uośr ogranicza wiek dziecka do 1 roku dla opiekuna faktycznego, nic nie ma o rodzicach czy opiekunie prawnym,
wnioskować należy, że można przyznać ten dodatek rodzicom lub opiekunowi prawnemu nawet gdy dziecko ukończy 1-wszy rok życia ?
Co Wy na to?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo u mnie przychodzą szybciutko, nawet wcześniej niż po akt urodzenia ;)
bogusik

Napisano: 16 wrz 2014, 14:49

art. 26 ust. 5
Ruda1
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 367
Od: 07 maja 2014, 10:45
Zajmuję się:
Lokalizacja: lubelskie

Napisano: 16 wrz 2014, 14:56

Wniosek tak, ale w przypadku gdy rozpatrzenie wniosku nastąpi po ukończeniu przez dziecko 1-szego roku życia to myślę, że należy się ten dodatek?
bogusik


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny