dożywianie od stycznia 2014 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 6 z 52    [ Posty: 514 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 30 lis 2013, 21:19

6XII
~...

Napisano: 30 lis 2013, 21:28

masz jakieś inne informacje, to się podziel. Może jesteś przedstawicielem władzy

http://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-min ... -2013.html
~ktoś

Napisano: 01 gru 2013, 11:47

Grażyna - może wyjasnisz-pierwsze słyszę, że co do dożywiania nie będzie brane pod uwagę kryterium. O co chodzi? To może też nie będziemy robic wywiadów w domu co do samego dożywiania?
~Danuta

Napisano: 02 gru 2013, 10:21

w jednym z sasiednich ośrodków napisali sobie decyzhje na cały rok , a teraz panikują co maja z tym zrobić
~ pracownik socjalny

Napisano: 02 gru 2013, 13:42

Witam.
Przeczytajcie dobrze ustawę o pomocy społecznej.Zadania z opieki społecznej to świadczenia pieniężne do których należą zasiłki celowe,okresowe stałe itp do których stosuje się kryterium dochodowe na osobę i w rodzinie oraz świadczenia niepieniężne do których należą umieszczanie w DPS usługi opiekuńcze i min.udzielanie gorącego posiłku.Nie ma nic o kryterium dochodowym.Tłumaczył to nam na szkoleniu Mazurkiewicz. Czy gdy umieszczamy klienta w DPS bierzemy kryterium dochodowe ?
nie.Czy kiedy przydzielamy komuś usługi opiekuńcze bierzemy pod uwagę kryterium dochodowe w rodzinie lub samotny - NIE.
Tak samo jest w gorącym posiłkiem. Robimy wywiad i to pracownik socjalny decyduje czy rodzina o takim dochodzie może dziecku zapewnić gorący posiłek w szkole czy należ mu przyznać bo rodzina nie jest w stanie.
~Grażyna.

Napisano: 02 gru 2013, 13:44

Witam.
Przeczytajcie dobrze ustawę o pomocy społecznej.Zadania z opieki społecznej to świadczenia pieniężne do których należą zasiłki celowe,okresowe stałe itp do których stosuje się kryterium dochodowe na osobę i w rodzinie oraz świadczenia niepieniężne do których należą umieszczanie w DPS usługi opiekuńcze i min.udzielanie gorącego posiłku.Nie ma tu nic o kryterium dochodowym.Tłumaczył to nam na szkoleniu Mazurkiewicz. Czy gdy umieszczamy klienta w DPS bierzemy kryterium dochodowe ?
nie.Czy kiedy przydzielamy komuś usługi opiekuńcze bierzemy pod uwagę kryterium dochodowe w rodzinie lub samotny - NIE.
Tak samo jest w gorącym posiłkiem. Robimy wywiad i to pracownik socjalny decyduje czy rodzina o takim dochodzie może dziecku zapewnić gorący posiłek w szkole czy należy mu przyznać bo rodzina nie jest w stanie.
Jeżeli chodzi o zasiłki celowe z programu dożywianie to jest świadczenie pieniężne i wg ustawy stosujemy kryterium dochodowe 100%
~Grażyna.

Napisano: 02 gru 2013, 14:58

Grażyna ma rację. Do przyznania pomocy rzeczowej, w tym w formie obiadów, nie stosuje się art. 8 ust.1 ustawy o pomocy społecznej. Można więc przyznać każdemu :)

Ale żeby nie było tak dobrze to jest jeszcze cos takiego jak uchwała Rady Miasta/Gminy określająca zasady zwrotu wydatków za świadczenia pomocy społecznej.
Tam najczęściej są określone progi dochodowe i % odpłatność za udzielone świadczenia . Najczęściej progiem do którego się nie płaci jest właśnie kryterium z art. 8 ust. 1.
~herbi

Napisano: 02 gru 2013, 16:17

my do usług bierzemy kryterium dochodowr tzn że jest źle?
~ewa

Napisano: 02 gru 2013, 16:18

wiecie coś więcej??
~ja

Napisano: 02 gru 2013, 19:07

myślę, że będzie ale zawsze na ostatnią chwilę
~hmmm


  
Strona 6 z 52    [ Posty: 514 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x