Witam
Proszę Was o poradę i podzielenie się swoimi doświadczeniami oraz postepowaniem w następującym temacie..
Matka od 2018 roku pobiera na dziecko świadczenie pielęgnacyjne, wcześniej dziecko miało orzeczenie z PCRR o niepełnosprawności a od 2019 r. dziecko skończyło 16 lat i ma ma orzeczenie z PCPR o znacznym stopniu niepełnosprawności, niepełnosprawności powstała przed 15 rokiem życia, które jest ważne do grudnia 2022 r. Świadczenie jest przyznane od 2018 r do grudnia 2022 r.
W listopadzie 2021 r. dziecko skończyło 18 lat i nabyło uprawnienia do renty socjalnej z ZUS.
Przy składaniu o rentę w ZUS dziecko otrzymało orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, iż jest całkowicie niezdolny do pracy, data postanie całkowitej niezdolności do pracy : przed 20.11.2021 r.
Więc na podstawie orzeczenia ZUS dziecko ma umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Czy w związku z tym świadczenie pielęgnacyjne dalej przysługuje na podstawie decyzji z 2019 r. oraz orzeczenia z PCPR które jest ważne do grudnia przyszłego roku.( decyzja została wydana w grudniu 2019 r. przyznająca świadczenia na podstawie ważnego orzeczenia do grudnia 2022 r.
Czy tez powinnam uchylić decyzję ponieważ jest nowe orzeczenie orzecznika ZUS z listopada 2021 r. na podstawie którego dziecko jest tylko niezdolny do pracy, brakuje zapisu o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Pozdrawiam,