Czy oni myślą, że my w OPS-ach, szczególnie na wsiach, gdzie dużo osób pali węglem, mamy pozatrudnianych po kilkadziesiąt osób do obsługi tych wszystkich zadań?
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.
To nie jest śmieszne. Włodarz chce to wcisnąć do GOPS-u. Macie jakieś przecieki w związku z powyższym?
kogoś zdrowo poyebało...
Nas też zaprosili na konferencję w tej sprawie- no to resztę sobie można dopowiedzieć. Przecież możemy im dać liste osób, którym przyznano dodatek węglowy i niech sobie dalej radzą, my już nie mamy ludzi a i z węglowym nie wyrobimy w terminie.
Nie wspomnę o tym, że inne świadczenia leżą i część tez już po terminie ale wisi mi to już skoro szef każe zajmować sie tylko węglowym. Już nie wspomnę o codziennych awanturach ludzi, bo nie dajemy im pieniedzy, które sie należą
"Według zapewnień Ministerstwa Aktywów Państwowych, jeszcze w tym tygodniu, ewentualnie na początku przyszłego tygodnia, podmioty wprowadzające węgiel na rynek powinny przekazać gminom niezbędne dokumenty, czyli umowę plus załączniki konieczne do uruchomienia sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. Gmina będzie musiała zaakceptować umowę oraz uzgodnić harmonogram dostawy z podmiotem wprowadzających. Zdaniem resortu, od sprawnego przeprowadzania tej procedury zakończonej podpisaniem umowy zależeć będzie, kiedy samorząd będzie mógł odebrać węgiel ze składu.
Do większości samorządów dotarły już pisma od wojewodów z informacją w którym składzie dana gmina będzie mogła odebrać węgiel (w skali kraju to 145 składów). Ministerstwo wyjaśnia, że gmina nie będzie mogła samodzielnie zdecydować, gdzie odbierze opał."