dziecko nie występuje w rejestrze PESEL

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 sty 2016, 10:50

ma wniosek na św. rodzicielskie i postanowiłam zwereyfikowac dziecko, niestety uzyskałam komunikat że nie występuje w rejestrze PESEL, co powinnam zrobic w tej sytuacji??
znalazłam w starym wniosku akt urodzenia tego dziecka bo było becikowe we wrzesniu i jedno z drugim się wyklucza , ale bajzel...
Gość


Napisano: 21 sty 2016, 11:12

No dziesiątki już na tym forum były sygnałów w tej sprawie, wygląda na to, że ogólnie z dziećmi jest problem w tym rejestrze. Pozostaje stosować się do wyjaśnień Ministerstwa, które tu już wielokrotnie przytaczaliśmy:

W przypadku niezgodności pomiędzy danymi pozyskanymi w wyniku wywołania usługi, a informacjami pozyskanymi w trakcie postępowania administracyjnego, nie należy zakładać z góry większej wiarygodności danych pozyskanych z systemu zewnętrznego.

W przypadku rozbieżności należy przeprowadzić normalne postępowanie wyjaśniające na bazie pozyskanych informacji.

Nawet w przypadku danych identyfikacyjnych może się zdarzyć, że wystąpi rozbieżność w wyniku braku synchronizacji aktualizacji danych pomiędzy systemami zewnętrznymi.

W przypadku uzyskania odpowiedzi potwierdzającej informacje uzyskane od beneficjenta obsługa sprawy jest kontynuowana rutynowo jak w przypadku przedstawienia poprawnego zaświadczenia.
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5587
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Zajmuję się: pracuje w fabryce Pomostu :)
Lokalizacja: Kraków, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny