ekwiwalent bhp? - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 20 cze 2016, 12:32

Na podstawie regulaminu wynagradzania pracownicy zatrudnieni w Ośrodku Pomocy Społecznej mają wypłacony ekwiwalent za używanie własnej odzieży roboczej i ochronnej oraz za środki higieny osobistej tj. mydło, ręczniki, proszek do prania, krem do rąk. Płacony jest również ekwiwalent za herbatę. Ekwiwalent jest wypłacany za pisemną zgodą pracownika.
Zgodnie z przepisami ekwiwalenty za świadczenia rzeczowe wypłacane zgodnie z przepisami wydanymi przez RM lub właściwego ministra a także ekwiwalenty pieniężne za pranie odzieży roboczej, używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego – są zwolnione z podstawy wymiaru składek. Czy ekwiwalent wypłacany za środki higieny osobistej, o których mowa wyżej oraz za herbatę powinien być włączony do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe?
margeritta


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x