Jeszcze raz ponawiam pytanie. Czy rodzinie cudzoziemców zamieszkałych w Polsce posiadających zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu obywatela UE wydane przez Wojewodę, którzy zamieszkują na terenie Polski od 2013r. i są zameldowani na pobyt czasowy do 2018r. można przyznać świadczenia rodzinne oraz 500+. Matka i ojciec (zarejestrowany w PUP) nie posiadają stałego źródła dochodu. Dzieci z tej rodziny uczęszczają do szkoły w Polsce od 2013r. Marszałek stwierdził, że nie mają zastosowania przepisy o koordynacji zabezpieczenia społecznego. W związku z brakiem elementu transgranicznego wniosek winien być rozpatrywany zgodnie z polskim ustawodawstwem przez organ właściwy gminy. Na jakie przepisy powołać się w przypadku przyznania bądź odmowy.
a) do których stosuje się przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego,
b) jeżeli wynika to z wiążących Rzeczpospolitą Polską dwustronnych umów międzynarodowych o zabezpieczeniu społecznym,
c) przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650, z późn. zm.), jeżeli zamieszkują z członkami rodzin na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
d) posiadającym kartę pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy", jeżeli zamieszkują z członkami rodzin na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem obywateli państw trzecich, którzy uzyskali zezwolenie na pracę na terytorium państwa członkowskiego na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy, obywateli państw trzecich przyjętych w celu podjęcia studiów oraz obywateli państw trzecich, którzy mają prawo do wykonywania pracy na podstawie wizy.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare