Fa - Księgowość

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi

Napisano: 05 sty 2016, 13:34

Mam problem. Komornik sądowy przesłał na nasze konto wpłatę z Fa w dniu 04.01.2016 r. a w opisie zaznaczył iż wpłata od dłużnika została dokonana w dniu 31.12.2015 r. Czy ująć tą wpłatę w 2015 czy w 2016 i na jakich kontach?
ninka


Napisano: 05 sty 2016, 13:39

oczywiście, że w 2016 roku. przecież ty księgujesz na podstawie wpływu na Twoje konto bankowe
gumi
VIP
Posty: 1859
Od: 17 mar 2015, 8:57
Zajmuję się:

Napisano: 06 sty 2016, 18:07

Wg mnie zależy od okresu za jaki jest wpłata - jesli dotyczy 2015r. nawet jesli wpłynęła na twoje konto 4.01.2016 zaksięgowałabym w 2015r.Pozdrawiam :)
EWAII

Napisano: 07 sty 2016, 8:52

W tej sytuacji zaksięgowałabym tak jak pisze gumi
AKM

Napisano: 07 sty 2016, 11:32

EWAII, nie rób jaj ;-) a jak jej się zgodzi konto bankowe 130 ze stanem na wyciągu bankowym?
gumi
VIP
Posty: 1859
Od: 17 mar 2015, 8:57
Zajmuję się:

Napisano: 07 sty 2016, 12:30

Tak jak gumi.
tolla

Napisano: 07 sty 2016, 12:56

Zdecydowanie gumi!!!
księgowa12

Napisano: 07 sty 2016, 14:26

Czy zwrot należności z FA, który wpłynął na rachunek bankowy MOPS w 2016r. a które to środki komornik pobrał w 2015r. należy odprowadzić w terminie do 8-go czy do 15-go?
Aneta123

Napisano: 08 sty 2016, 11:59

Do 8 stycznia - art. chyba 245 albo 255 ustawy o finansach publicznych
ania01

Napisano: 08 sty 2016, 12:03

art. 255 Pobrane do dnia 31 grudnia i nieprzekazane w terminach, o których mowa w ust. 1, dochody budżetowe związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej oraz innych zadań zleconych jednostce samorządu terytorialnego odrębnymi ustawami są przekazywane odpowiednio przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego na rachunek bieżący dochodów dysponenta części budżetowej przekazującego dotację celową - w terminie do dnia 8 stycznia roku następującego po roku budżetowym, a gdy ten dzień jest dniem wolnym od pracy - do pierwszego dnia roboczego po tym terminie.
illlona


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x