I co o tym myślicie? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 paź 2015, 8:37

Niewydolność niemieckiego państwa tylko potęguje zniecierpliwienie i napięcie wśród uchodźców. Wystarczy tylko iskra, aby doszło do awantur pomiędzy imigrantami różnych narodowości i religii. W Hamburgu i w Brunszwiku - o czym pisała już Niezalezna.pl - doszło do walk pomiędzy grupami uchodźców, którzy użyli noży i innych ostrych narzędzi. Interweniowała policja, rannych zostało kilkanaście osób. Codziennie media donoszą o podobnych przypadkach z miejsc, gdzie umieszczono uciekinierów. To wszystko powoduje, że obywatele zaczynają rozumieć, że ich kanclerz popełniła błąd, zapraszając wszystkich imigrantów.

W efekcie w ostatnich dniach poparcie dla kanclerz Angeli Merkel i jej partii CDU spadło. Zniecierpliwienie polityką rządu w kwestii uchodźców wykazał także dziennik „Tagesspiegel” z Berlina, który na czołówce wydrukował tytuł „Fluechtlingskrise wird Chefsache” (Kryzys wywołany uchodźcami staje się nadrzędną sprawą do załatwienia), wyżej umieszczając zdjęcie... Adolfa Hitlera. Taka fotografia od razu może kojarzyć się z sugestią, że naród oczekuje kolejnego Hitlera, który załatwi kwestię obcych... jak kiedyś. Co prawda na Twitterze redakcja przeprosiła za pomyłkę (zdjęcie miało dotyczyć jakiegoś filmu), ale gazety z taką czołówką rozeszły się po kraju i skandal wybuchł.

Bunt w rodzinie

Już otwarcie przeciw Merkel zbuntowali się chadecy z Bawarii, których przewodniczący, Horst Seehofer, zagroził Berlinowi, że jeżeli rząd nie zmieni swojej błędnej polityki imigracyjnej, Bawaria na czele z CSU będą musiały wykonać „wiele trudnych, ale koniecznych rzeczy”. Seehofer dodał, że Bawarczykom nie pozostanie nic innego, jak „zacząć działać na własną rękę”. Premier Bawarii nie wyjaśnił, o jakie dokładnie działania chodzi, ale nieoficjalnie wiadomo, że m.in. zamierza nadal przybywających do Bawarii uchodźców od razu - bez rejestracji i pod eskortą - wsadzać do pociągów i odsyłać poza niemieckie granice. W ostatnich dniach w prasie bawarskiej (na razie być może jedynie w formie dość żartobliwej) pojawiają się sugestie, że nadszedł już czas, aby Bawaria zaczęła myśleć o niepodległości. Publicyści przypominają, że jest spora grupa Bawarczyków, którym idea odłączenia od Berlina od dawna siedzi w głowie. Już od dawna znane jest powiedzenie słynnego Bawarczyka Josefa Straussa: „Zegary w Bawarii chodzą inaczej niż w Republice Federalnej”.

Nie tylko siostrzana CSU się zbuntowała; także 34 polityków z rodzimej CDU, której Merkel jest szefową, wystosowało do niej krytyczny list. Piszą w nim, że z wielkim niepokojem przyglądają się obecnej sytuacji w Europie i żądają radykalnej zmiany niemieckiej polityki imigracyjnej. W liście politycy ci przypominają, że praktykowana przez kanclerz polityka otwartych granic jest sprzeczna nie tylko z niemieckim prawem, ale także z prawem unijnym. Ponadto działania Angeli Merkel stoją w sprzeczności z linią partii CDU, której kanclerz jest przecież przewodniczącą – przypominają sygnatariusze listu.
kamela


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x