Interdyscyplinarna Szkoła Promocji Zdrowia Seniorów - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 01 cze 2014, 12:37

Spotkanie z seniorami w Aptece Sztuki w warszawskiej Dzielnicy Śródmieście zorganizowano w ramach obchodów Dnia Sąsiada 2014. W trakcie spotkania mówiono o działalności Fundacji Zaczyn, która przygotowuje w czerwcu Paradę Seniorów. Była prezentacja Pana Rafała Bakalarczyka - polityka społecznego, dziennikarza, na temat form pomocy i opieki dla osób starszych dostępnych w Szwecji. Pan Krzysztof Przewoźniak – lekarz, przybliżył zebranym założenia Interdyscyplinarnej Szkoły Zdrowia dla Seniorów organizowanej w ramach projektu ASOS 2014-2020, realizowanego przez Collegium Civitas w Warszawie. Oferta ISPZS adresowana jest do osób 60 PLUS.

W trakcie dyskusji można było usłyszeć głosy seniorów, dla których dotychczasowe kontakty z publicznymi instytucjami pomocowymi bywały upokarzającym i odpychającym doświadczeniem - chodzi przede wszystkim o kontakty z pracownikami socjalnymi w ośrodkach pomocy społecznej w Polsce. Seniorów, którzy mieli takie kontakty z ops-ami przerażały stosowane procedury, brak życzliwości i przejawów sympatii ze strony osób, które siedziały za biurkiem. Jako jedyny pracownik socjalny uczestniczący w tym spotkaniu próbowałem wyjaśnić, co jest przyczyną tego, że niektórzy pracownicy socjalni bywają niesympatyczni? Nadmiar obowiązków, przeciążenie pracą to jedna z przyczyn tego, że nie każdy pracownik socjalny z uśmiechem na ustach wita kolejną osobę, która zwraca się z prośbą o pomoc. Korzystając z okazji, że spotkanie odbywa się na terenie Dzielnicy Śródmieście przybliżyłem zebranym zakres form pomocy dla Seniorów, realizowanych przez Centrum Pomocy Społecznej przy ulicy Konwiktorskiej 3/5.

Interdyscyplinarna Szkoła Promocji Zdrowia Seniorów
http://www.senior.inicjatywy.org/

Przygotowania do Parady Seniorów 2014
http://youtu.be/aRAUGmN-ylE
angoc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x