JEST WARUNEK W SZO CZY NIE

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 lis 2016, 15:34

Proszę o pomoc bo sama już nie wiem co robić , program mi odmawia przyznania SZO - przekrodczenie kryterium dochodowego 783zł/os. W poprezednim okresie świadczeniowym nie było przekroczenia dochodu dlatego SZO przysługiwało. Jak sie ma zapis art.11a ust.3 do tego wszystkiego.
xxz


Napisano: 14 lis 2016, 16:38

Przy SZO warunek działa
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3131
Od: 30 sty 2016, 12:40
Zajmuję się:

Napisano: 14 lis 2016, 21:20

Ja mam to samo. I co, mam zignorować to,że Sygnity odmawia?
aaagggaaa

Napisano: 15 lis 2016, 13:22

czemu tak sie dzieje? Pomóźcie. Czy na pewno ten warunek funkcjonuje w dalszym ciągu???
aaagggaaa

Napisano: 15 lis 2016, 14:32

Nie ma możliwości aby przyznać SZO jeżeli jest przekroczone kryterium
+=+=+

Napisano: 15 lis 2016, 14:34

no dobra tylko w ustawie piszą, ze można jeśli przekroczenie nie jest wyższe niż najniższy zasiłek rodzinny. Jak to jest?>??
aaagggaaa

Napisano: 15 lis 2016, 14:35

jest warunek i ja miałam i kontrola tegoroczna mi nie zarzuciła nic:)
kiki2015

Napisano: 15 lis 2016, 14:39

Nie ma już żadnych warunków... od 01.01.2016r..... przecież jest złotówka za złotówkę...i nie dotyczy to na pewno SZO a jedynie zas. rodzinnych i dodatków.
~o~

Napisano: 15 lis 2016, 14:51

Art. 16a. ust. 3. W przypadku gdy łączny dochód rodziny osoby sprawującej opiekę oraz rodziny osoby wymagającej opieki w przeliczeniu na osobę przekracza kwotę uprawniającą daną osobę do specjalnego zasiłku opiekuńczego o kwotę niższą lub równą kwocie odpowiadającej najniższemu zasiłkowi rodzinnemu przysługującemu w okresie, na który jest ustalany, specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje, jeżeli przysługiwał w poprzednim okresie zasiłkowym. W przypadku przekroczenia dochodu w kolejnym roku kalendarzowym specjalny zasiłek opiekuńczy nie przysługuje.

Od kiedy nie obowiązuje ten zapis? :D
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18629
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 15 lis 2016, 14:52

~o~ pisze:Nie ma już żadnych warunków... od 01.01.2016r..... przecież jest złotówka za złotówkę...i nie dotyczy to na pewno SZO a jedynie zas. rodzinnych i dodatków.
oj ... ktoś coś nie doczytał :)
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:
Lokalizacja: lubelskie, Polska


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny