Kierowanie do DPS przez Sąd bez zgody - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 lut 2019, 16:08

Witam serdecznie. Proszę bardzo O pomoc. Otóż.klientka została skierowana do DPS ez zgody poprzez Sąd. Otrzymałam to postanowienie i od razu wysłałam wywiady alimentacyjne do 4 dzieci, pismo do Mopsu gdzie znajduje się klientka(przebywa w szpitalu dla psychicznie chorych)mops przesłał mi całą dokumentację ale do dziś nie otrzymałam wywiadów alimentacyjnych dzieci... niestety nie zdążę na wydanie decyzji w 30dni... co zrobi? Jak. Sie ratować? W przypadku gdy klientka jest w szpitalu do kogo kieruje decyzję albo pismo o wydłużenie terminu? Dodam że nawet nie mam wolnego miejsca w DPS.
Ratujcie jeśli się w ogóle da
Marysienka
Praktykant
Posty: 1
Od: 02 lut 2019, 16:01
Zajmuję się: Pracownik socjalny


Napisano: 04 lut 2019, 10:31

Bez paniki – da się Ciebie uratować ;) Klientka jest stroną postępowania i to jej należy doręczać pisma i decyzje (chyba, że została ubezwłasnowolniona i posiada opiekuna prawnego, kuratora albo ma przedstawiciela czy pełnomocnika – wtedy korespondencja idzie do nich). Z urzędu wiesz, że przebywa w szpitalu, więc tam wysyłasz korespondencję, zgodnie z art. 42 § 3 Kpa - w razie niemożności doręczenia pisma w sposób określony w § 1 i 2, a także w razie koniecznej potrzeby, pisma doręcza się w każdym miejscu, gdzie się adresata zastanie. A teraz spokojnie przedłużasz postępowanie, szukasz DPS-u, czekasz na wywiady alimentacyjne.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1233
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie likwidacją szkód społecznych, usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi ;)
Lokalizacja: Wielkopolska

Napisano: 04 lut 2019, 15:33

A propo DPS. Jak się u Was praktykuje ??? U nas w skrócie:
Wydajemy decyzję o skierowaniu, czekamy na pismo z PCPR o umieszczeniu, wydajemy decyzję o odpłatności (na wywiadzie sporządzonym już w DPS)
Kontrola nie miała zarzutów w tym względzie (dolnośląskie).

Jak postępować w przypadku alimentacji u dzieci.
1. Przed wydaniem decyzji o skierowaniu przeprowadzać wywiady z dziećmi ? Co może być niepotrzebne, bo np. na miejsce czeka się 7-10 miesięcy i wywiady będą już nieaktualne.
CZY
2. Wydać decyzję o skierowaniu, a dopiero po umieszczeniu, przy wydawaniu decyzji o odpłatności - posiadać wywiady od dzieci ?
Ten z opieki. Bardzo proszę wyraź swoja opinię. Dziękuję.
DSZ
Referent
Posty: 289
Od: 08 mar 2017, 14:21
Zajmuję się: PS

Napisano: 04 lut 2019, 15:55

Robimy tak samo - również wydajemy decyzję o skierowaniu, czekamy na umieszczenie i wydajemy decyzję o odpłatności. Wywiady alimentacyjne są faktycznie potrzebne dopiero przy prowadzeniu postępowania o odpłatności, ale warto mieć je wcześniej - miejsce w DPS może trafić się niespodziewanie.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1233
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie likwidacją szkód społecznych, usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi ;)
Lokalizacja: Wielkopolska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x