kto podpisuje wywiad przy Specjalnym Zasiłku opiekunczym

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 lip 2019, 11:36

Wywiad przeprowadza pracownik socjalny z gminy własciwej dla miejsca zamieszkania osoby wymagającej opieki. Najczęściej to ta sama gmina co i wnioskodawcy, więc wtedy będzie to pracownik z ośrodka w którym złożono wniosek.
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1420
Od: 23 cze 2006, 14:51
Zajmuję się:
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Polska


Napisano: 05 lip 2019, 13:21

ludek pisze:Wywiad przeprowadza pracownik socjalny z gminy własciwej dla miejsca zamieszkania osoby wymagającej opieki. Najczęściej to ta sama gmina co i wnioskodawcy, więc wtedy będzie to pracownik z ośrodka w którym złożono wniosek.
Dziękuję
A na pytanie pomocnicze też zechcesz odpowiedzieć ?
Czy ten wywiad winien być zlecony poprzez odpowiedni wniosek np. kierownika OPS ?
Pamiętasz może w innym temacie opisałem sytuacje, że opiekun stara się o świadczenie mając zasiłek. Organ w czasie prowadzenia pierwszego postępowania (dotyczy ŚP) nie wykonał wydaje się obowiązkowego w tej sytuacji wywiadu środowiskowego, sprawa po odmowie przyznania ŚP trafiła do SKO, a organ odwoławczy dał ją do ponownego rozpatrzenia i dopiero wówczas nie mając już możliwości wykazać żadnych negatywnych przesłanek, OPS wpadł na znakomity pomysł z wykonaniem wywiadu.
Ponieważ wywiad moim zdaniem przeprowadzony został niewłaściwie to stąd moje pytania. Przepisy ustawy o pomocy społecznej i ustawy o świadczeniach, które dotyczą wywiadu przeanalizowałem łącznie z Rozporządzeniem o wywiadzie środowiskowym dlatego mam taką ocenę wywiadu, ale jak to wszystko wygląda w praktyce to Wy najlepiej wiecie.

Czy ten wywiad winien być zlecony poprzez odpowiedni wniosek np. kierownika OPS ? Czy wystarczy, że inspektorowi coś przyjdzie na myśl i pójdzie na wywiad bez przepisowego zlecenia takiego wywiadu przez organ lub osobę władną podjęcia takiej decyzji ?
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 445
Od: 04 sty 2014, 2:06
Zajmuję się: ciężka i odpowiedzialna praca
Lokalizacja: EL

Napisano: 05 lip 2019, 14:01

U mnie każdy wniosek o przeprowadzenie wywiadu jest pisemnie sporządzany, podpisywany przez kierownika i dołączony do akt sprawy. Pismo jest adresowane do właściwego dyrektora OPS.
Szarak
Podinspektor
Posty: 1868
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x