Organ wydał decyzję w sprawie nienależnie pobranych świadczeń. Strona nie spłaciła wymaganej należności, zmieniła miejsce zamieszkania. Właściwy dla nowego miejsca zamieszkania organ przyznał stronie świadczenia rodzinne. Czy może potrącać z bieżąco wypłacanych świadczeń kwoty nienależnie pobranych świadczeń ustalone przez dotychczasowy organ decyzjami ostatecznymi i przekazywać tylko informację o dokonanej kwocie potrącenia, o którą następnie, po rozliczeniu wpłaty, organ dotychczasowy zmniejszy zobowiązanie z wydanych w sprawie decyzji? Czy też dotychczasowy organ pomniejsza kwotę należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń, a nowy organ zwiększa o wartość wynikającą z przekazanych decyzji i wówczas zastosować przepisy § 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz.U. z 2004 r. Nr 89 poz.854)?
czyli cały dług z poprzedniego organu przechodzi do nowego i ten zwiększa swoje zobowiązania, potrąca z bieżąco przyznanych świadczeń, rozksięgowuje uwzgledniając daty i kwoty wypłaconych świadczeń w poprzednim organie i zmniejsza zobowiązanie z wydanych przez niego decyzji, czy tak?
a czy świadczenia rodzinne potrącać tylko z bieżąco wypłacanych rodzinnych czy także z 500+, w art. 62 ustawy o św. rodz. napisano, że potrącenia ze świadczeń rodzinnych, nie rozszerzono w ust. 2 katalogu świadczeń, z których można potrącać (po wprowadzeniu 500+)
potrącanie i przekazywanie do organu, który wydał decyzję o nienależnych by ten sam sobie rozksięgowywał należności jest znacznie łatwiejsze i wówczas tylko w oparciu o art. 30 ustawy o świadczeniach rodzinnych, tylko czy tak można?