Nękanie pracownika przez podopiecznego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 lip 2014, 22:44

co robić? Podopieczny przychodzi niemal codziennie/ jego zachowanie wskazuje na chorobę psychiczną ale nie leczy się, nie ma tez rodziny/ Mówi nierealne rzeczy np. że pracownik go filmuje, że go okrada , że go obserwuje itd. przy tym poniża pracownika i używa wobec niego wulgarnych słów. Podopieczny jest pobudzony a nawet agresywny. Pewnego razu pobrudził biurko odchodami. Wtedy sprawa poszła do prokuratury ale wiemy jak działają te organy. Już czwarty miesiąc wszystko trwa i jeszcze nie ma decyzji sądu. Co robić? Jak zachować się wobec takiego podopiecznego?
--Basia--


Napisano: 12 lip 2014, 22:54

Wyslac pismo do miejscowego ZOZu x opisaną sytuacją, z prośbą o przebadanie psychiatryczne. Powołać sie na ustawę o psych. Mają obowiązek przebadać. Potem wniosek do sądu.
koralgol

Napisano: 13 lip 2014, 0:46

Sprawa do sądu poszła z prokuratury a pytanie dotyczy tego jak zachować się wobec tej osoby teraz, ponieważ ciągle się to zachowanie powtarza. Jest obawa, że zrobi coś pracownikowi bo nieraz jest się agresywna.
--Basia--

Napisano: 13 lip 2014, 15:06

zmienić pracownika
Gość

Napisano: 13 lip 2014, 18:51

Gość dobrze radzi..zmiana pracownika w tej sytuacji jest konieczna..przy następnej wizycie klienta powinien interweniować kierownik/dyrektor ..w sensie skierować do innego pracownika.
greentea
Stażysta
Posty: 94
Od: 07 kwie 2014, 17:35
Zajmuję się:

Napisano: 14 lip 2014, 13:38

U nas była podobna sytuacja, choć może nie napisałabym ,że klient był nastawiony żle na jednego pracownika. Po prostu był agresywny w stosunku do pracowników wszystkich. Po kilku takich awanturach zawołaliśmy policję i pogotowie, myśmy go zagadywali i próbowali uspokoić, póki nie przyjechała policja i go nie zabrała na posterunek policji. A stamtąd karetka pogotowia. Po tej całej sytuacji klient nie jest już tak bardzo agrsywny.Owszem mamy z nim kłopoty ale nie rzuca się z pięściami do nas i wali w biurko. Może spróbujcie i wy takiej zagrywki.
ala1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x