nie stawienie się na wezwanie w związku z art. z art. 23 ust. 1a ustawy z dnia 11 lutego 2016 roku o pomocy państwa w wy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 11 paź 2019, 10:26

Facet złożył wniosek o 500+. Podał adres zamieszkiwania w Polsce, ale w rubryce „Dane członków twojej rodziny przebywających za granicą” wskazał, że od 5 lat razem z żoną zamieszkują i pracują za granicą.
Chcę go wezwać do wyjaśnień w związku z art 23 ust. 1a ustawy z dnia 11 lutego 2016 roku o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.) "organ właściwy oraz wojewoda w przypadku wątpliwości dotyczących spełniania warunków do otrzymywania świadczenia wychowawczego, w szczególności warunku zamieszkiwania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w art. 1 ust. 3, może wezwać osobę ubiegającą się lub otrzymującą świadczenie wychowawcze do osobistego udzielenia, w wyznaczonym terminie, wyjaśnień oraz informacji co do okoliczności mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego."

Ale czy jak się nie stawi to zostawiam wniosek bez rozpatrzenia? Bo nie mogę znaleźć takiego zapisu?
root
Referent
Posty: 233
Od: 12 sty 2017, 11:59
Zajmuję się: ŚW/FA/500+


Napisano: 18 paź 2019, 13:06

Nie ma. Ja dałam decyzję odmowną
*Ilona
Stażysta
Posty: 158
Od: 14 mar 2017, 8:47
Zajmuję się: ŚR (od IV.2004); ŚW (od IV.2017); FA (od IV.2017)

Napisano: 21 paź 2019, 9:21

*Ilona pisze:
18 paź 2019, 13:06
Nie ma. Ja dałam decyzję odmowną
Ale tak naprawdę to na jakiej podstawie odmowę? Odmowę wszczęcia postępowania czy odmowę przyznania prawa do świadczenia?
klaudial
Praktykant
Posty: 4
Od: 21 paź 2019, 8:43
Zajmuję się: ŚW, DS, ŚR

Napisano: 21 paź 2019, 10:46

W dwóch miejscach na raz nie może przebywać, więc jeśli napisał, że od 5 lat mieszka za granicą, to dajesz odmowę na podstawie art. 1 ust. 3
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3131
Od: 30 sty 2016, 12:40
Zajmuję się:

Napisano: 21 paź 2019, 11:11

Ja bym przekazała sprawę do PUW
Tymianek
Praktykant
Posty: 3
Od: 26 maja 2017, 12:47
Zajmuję się: wszystko

Napisano: 31 paź 2019, 15:44

ja mam taką samą sytuację, tylko Pani jest w Dubaju, dziecko w Polsce chodzi do szkoły i mieszka z Babcią. Wysłałam do niej wezwanie żeby wyjaśniła, ale z Dubaju ciężko przyjechać :-) czy nawet wysłać list.
Ponieważ w art 23 nie dopisali sobie tego magicznego zdania co wtedy, gdy taka osoba się nie stawi, prawnik kazał mi napisać zawiadomienie z art 10 kpa i 79a kpa i potem dać odmowę przyznania świadczenia.
miła
Referent
Posty: 268
Od: 23 mar 2016, 10:02
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny