nienależne - Wzory pism

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 17 wrz 2010, 12:57

komornik przekazał osobie pobierającej Fa wyegzekwowane alimenty od dłuznika, proszę o wzór decyzji nienależnie pobranych śwaidczen
~monika


Napisano: 20 wrz 2010, 10:52

dołączam do prośby.
~jola

Napisano: 21 wrz 2010, 9:39

ja teź
~mat

Napisano: 07 paź 2010, 22:03

a moze jednak ktoś wrzucił wzór takiej decyzji
~nowa

Napisano: 09 paź 2010, 12:45

pisze się w decyzji, że kobieta została poinformowana, że w okresie pobierania świadczeń z FA nie może pobierać alimentów ani od komornika, ani od dłużnika...
~kirke

Napisano: 14 paź 2010, 17:04

ustawodawca w zapisie art. 2 pkt 7 lit. d) określa nienależnie pobrane świadczenia z funduszu alimentacyjnego jako wypłacone, w przypadku gdy osoba uprawniona w okresie ich pobierania otrzymała alimenty. Podaje, iż niedopuszczalne jest równoczesne pobieranie alimentów i świadczenia publiczno prawnego, wynikającego z warunku nieskutecznej egzekucji alimentów, jako wymogu dopuszczającego do pobierania świadczeń.
Ponadto zgodnie ze znajdującym odpowiednie zastosowanie w art. 2 pkt 7 lit. a) ustawy za nienależnie pobrane świadczenia uważa się świadczenia wypłacone mimo zaistnienia okoliczności powodujących ustanie albo wstrzymanie wypłaty świadczenia w całości lub w części. Obowiązek zwrotu świadczeń ma charakter następczy – uzależniony jest od tego czy strona była należycie pouczona o przesłankach, które w sposób negatywny warunkują pobieranie przyznanych jej świadczeń. Organ I instancji wskazuje, że w treści wniosku strony w części II pkt 2 znajduje się potwierdzone podpisem złożonym przez --- oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami uprawniającymi do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, jak również o zapoznaniu się z obowiązkiem niezwłocznego powiadomienia organu właściwego wierzyciela o zmianach mających wpływ na prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego (art. 19 ust. 1 ustawy). W związku z tym nie dopuszczono się naruszenia reguł procesowych zawartych w art. 7 kodeksu postępowania administracyjnego.
Na uwagę zasługuje fakt, że w druku decyzji administracyjnej istnieje zapis art. 19 ust. 1 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów który mówi, że w przypadku wystąpienia zmian w liczbie członków rodziny, uzyskania lub utraty dochodu albo innych zmian mających wpływ na prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego osoba uprawniona albo jej przedstawiciel ustawowy, którzy złożyli wniosek o przyznanie świadczenia z funduszu są obowiązani do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenia.
Zgodnie z art. 23 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów osoba, która pobrała nienależnie świadczenia, jest obowiązani do ich zwrotu wraz z ustawowymi odsetkami.
~Wanda



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x