nowe kryteria - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 22 cze 2015, 15:19

Czy ktoś może wie czy nowe kryteria do pomocy społecznej przeszły bo nigdzie nie mogę znaleźć ?.
sewerNapisano: 24 cze 2015, 12:24

i to jest już pewne na 100 % te kwoty??
ja....

Napisano: 25 cze 2015, 8:31

Od kiedy one będą obowiązywać?
Mycha87

Napisano: 25 cze 2015, 15:05

Od 1 października jak już
Jaaaa

Napisano: 28 cze 2015, 21:55

Posiedzenie Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych odbyło się 10 czerwca br. Jednym z przedmiotów obrad tej Komisji były kryteria dochodowe w systemie świadczeń rodzinnych oraz systemie świadczeń pomocy społecznej. Komisja "omówiła propozycje rządu" ws. podwyższenia wysokości kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokości poszczególnych świadczeń rodzinnych, jak również, zapoznała się z "propozycją rządową" ws. kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej. Czy Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych przyjęła te propozycje rządowe? Z lektury dwóch ważnych źródeł w tej sprawie wynika, że Komisja "omówiła", "zapoznała się" z propozycjami strony rządowej. Z lektury komunikatów, które opublikowano w tej sprawie na stronie internetowej Dialogu i Partnerstwa Społecznego oraz w aktualnościach witryny MPiPS, nie wynika jednoznacznie, że Komisja "pozytywnie rozpatrzyła", "zgodziła się", przyjęła propozycje strony rządowej.
Mówi się, że przyjęła... jednak nie łatwo jest znaleźć w necie wiarygodnej informacji, o tym "pozytywnym rozpatrzeniu" sprawy przez Komisję.

http://www.dialog.gov.pl/aktualnosci/ar ... czych.html
http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... lkach.html

Pewność ws. kryterium dochodowego, które dotyczy świadczeń i usług w ramach systemu pomocy społecznej, będzie po ukazaniu się obwieszczenia. "Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego ogłasza, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, zweryfikowane kryteria dochodowe oraz kwoty [...] zwaloryzowanych świadczeń, do dnia 15 lipca w roku, w którym przeprowadza się weryfikację" - ustawa o pomocy społecznej. Podobnie będzie w przypadku systemu świadczeń rodzinnych... do dnia 15 sierpnia br. w drodze obwieszczenia prezesa Rady Ministrów w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej ˝Monitor Polski˝ albo w drodze rozporządzenia Rady Ministrów w Dzienniku Ustaw (miejsce ich ogłoszenia zależy od rezultatu uzgodnień poczynionych w ramach Komisji Trójstronnej).
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x