Pani 31.08.2022r. dostarczyła nowe orzeczenie ze stopniem umiarkowanym. Stare miała przedłuzone z uwagi na COVID. Orzeczenie jest wydane dnia 31.032022r. Za jaki okres nienaleznie pobrane.
A co w przypadku:
Pani pobierała świadczenie pielęgnacyjne, przedłużyliśmy jej świadczenie zgodnie z ustawą covidową, wniesione zostało odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu. Orzeczenie zostało utrzymane w mocy- wydane 17.08.2022r. Listonosz doręczył korespondencję dnia 29.08.20222r.Pani ma 30 dni na odwołanie.
I moje pytanie:
Czy płacę Pani nadal świadczenie do dnia uprawomocnienia się orzeczenia?
Też chciałabym wiedzieć. Podobna sytuacja.
Z mojej analizy przepisów i wypowiedzi , dotychczasowego doświadczenia wynika, że płacimy do końca miesiąca w którym uprawomocni się orzeczenie Wojewódzkiego Zespołu.
W tym przypadku do końca września
Nikt wam nie odpowie jednoznacznie bo nie ma jednolitości. Jedni powiedzą, że jak już PZON wydał orzeczenie to nie powinniście płacić. Drudzy że do do czasu wydania orzeczenia WZON i nie trzeba czekać na prawomocność bo jest ostateczne z dniem doręczenia, zasada dwuinstancyjności itd. (to jest zgodne ze stanowiskiem Ministerstwa). Trzecie powiedzą, do upływu 30 dni od wydania orzeczenia WZON a jak się odwoła do sądu to można nadal płacić. Naprawdę ludzie. Przepisy funkcjonują od ponad dwóch lat i na pewno przyjęliście jakąś interpretację. Wystarczy się jej trzymać. Jak nie jesteście pewni zróbcie jak Ministerstwo pisało i nie płacicie już od września.