A jak ktoś w międzyczasie podjął pracę na dwa miesiące, bo podopieczny był w tym czasie w szpitalu to wiadomo, że zwrot za te miesiące mu się nie będzie należał. Ale mam pytanie: czy dostanie te 520 na bierząco, po powrocie podopiecznego ze szpitala i porzuceniu przez niego pracy.
Przykład: pracował w październiku i listopadzie, a potem podopieczny wrócił ze szpitala i rzucił pracę aby wrócić do opieki. Czy będzie mu się należał zwrot do października i od grudnia, aż do teraz, czy będzie poczytywany jako, że przerwał ciąg?
W ustawie nic nie ma o takich sytuacjach, dlatego zastanwiam się, jak też będą to opieki interpretować.
nowy problem zasiłku dla opiekuna
Re: nowy problem zasiłku dla opiekuna
\'Czy będzie mu się należał zwrot do października i od grudnia, aż do teraz,\'
Tak.
\'czy będzie poczytywany jako, że przerwał ciąg?\'
Przerwanie ciągu nie ma znaczenia.
\'W ustawie nic nie ma o takich sytuacjach\'
Jest wszystko.
Tak.
\'czy będzie poczytywany jako, że przerwał ciąg?\'
Przerwanie ciągu nie ma znaczenia.
\'W ustawie nic nie ma o takich sytuacjach\'
Jest wszystko.
- Iks
- VIP
- Posty: 5941
- Rejestracja: 27 lut 2014, 20:32
- Zajmuję się:
- Lokalizacja: Polska C
- Kontakt:
Re: nowy problem zasiłku dla opiekuna
mam pana, który od lipca po stracie śp, ubiegał się o szo - sprawa wróciła już z sadu - oddalona skarga, Pan nic obecnie nie pobiera, a poszło m. in. o jego pozorne zatrudnienie (sam nawet w zażaleniu napisał że zawarł w sierpniu umowę o dzieło na 3 dni celem uzyskania prawa do szo) czyli rozumiem, że jeżeli będę mu wyrównywać za sierpień to bez tych 3 dni, umowa dokładnie była zawarta od 12 do 15 sierpnia? ale będzie z tym zabawy...mam kilka takich osób
- kronos79
- VIP
- Posty: 3317
- Rejestracja: 19 lut 2014, 10:39
- Zajmuję się:
- Lokalizacja: z OPS
- Kontakt:
Re: nowy problem zasiłku dla opiekuna
No niestety, będziemy się bawić w koronkową robotę w takich sprawach.Ilonka pisze:mam pana, który od lipca po stracie śp, ubiegał się o szo - sprawa wróciła już z sadu - oddalona skarga, Pan nic obecnie nie pobiera, a poszło m. in. o jego pozorne zatrudnienie (sam nawet w zażaleniu napisał że zawarł w sierpniu umowę o dzieło na 3 dni celem uzyskania prawa do szo) czyli rozumiem, że jeżeli będę mu wyrównywać za sierpień to bez tych 3 dni, umowa dokładnie była zawarta od 12 do 15 sierpnia? ale będzie z tym zabawy...mam kilka takich osób
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
Terry Pratchett
Re: nowy problem zasiłku dla opiekuna
rok 2013 mozna sprawdzic poprzez zaświadczenie z us czy ktoś pracował a okres od stycznia do kwietnia poprzez zaśw. z zus o zgłoszeniu do ubezpieczeń. Mniej roboty będzie z tymi, którzy cały czas byli w pup.
Oprócz nowy problem zasiłku dla opiekuna - Świadczenia rodzinne przeczytaj również:
SYGNITY
adopcja - becikowe
POSTANOWIENIE O ZAWIESZENIU
urlop wychowawczy a działalność gospodarcza
podwyżki
CAS-podpis elektroniczny
pomocy
wychowaczy na drudzie dziecko
dziecko zmarło 01.04.2014 r.
sprawozdanie
zaświadczenie
jestem studentem czy przysługuje zasiłek rodzinny gdy
Elmer spójrz proszę
informacja z KRUS
nieletnia matka POMOCY
kiedy podanie