Obszar B zadanie 4 dla osób z dysfunkcją słuchu

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 04 kwie 2019, 9:44

Mam do Was pytanie, Pani ma dysfunkcję słuchu, na orzeczeniu jest 03L, chce złożyć wniosek na sprzęty elektroniczne, typu: odbiornik na rękę (dyskretnym sygnalizatorem, który wibracjami informuje o takich zdarzeniach jak: dzwonek do drzwi, telefon, płacz dziecka, pożar), mata kontaktowa (wystarczy ją rozłożyć pod dywanem lub wycieraczką i za każdym razem, gdy ktoś na nią stanie zostanie aktywowany czujnik telefoniczny), czujnik płaczu dziecka.
Myślicie że takie sprzęty można sfinansować ?
Moniuszko
Referent
Od: 09 lip 2017, 15:26
Zajmuję się: AS, DPS, ŚDS

Napisano: 04 kwie 2019, 10:40

wydaje mi się, że w tym zadaniu można dofinansować tylko te urządzenia, które pomagają w komunikowaniu się (patrz regłka w kierunkach)
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 05 kwie 2019, 10:03

A ja zastanawiałabym się, czy jednak nie udzielić dofinansowania. Myślę, że istotne byłoby tu uzasadnienie. Dla osoby niesłyszącej "komunikacja" przybiera trochę inne formy niż dla osób słyszących. Wymienione sprzęty można byłoby podciągnąć pod "sprzęty umożliwiające ograniczenie skutków dysfunkcji narządu słuchu".
PCPR-Trz
Awatar użytkownika
Referent
Od: 30 wrz 2016, 8:43
Zajmuję się:

Napisano: 05 kwie 2019, 12:45

Dzwoniłam już do swojego oddziału i jak Pani dobrze uzasadni, to jak najbardziej może składać, bo dla tej osoby te sprzęty umożliwią lepsze funkcjonowanie przy dysfunkcji słuchu.
Moniuszko
Referent
Od: 09 lip 2017, 15:26
Zajmuję się: AS, DPS, ŚDS

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny