odprawa - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 01 wrz 2021, 12:26

Witam,
Witam Jednostka budżetowa zatrudnia 35 pracowników, czy w razie likwidacji stanowiska pracy 4 osób konieczna jest wypłata odprawy? Jakie wypowiedzenie powinni dostać pracownicy?
weron
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 maja 2021, 9:43
Zajmuję się: kadry ksiegowosc


Napisano: 08 wrz 2021, 12:00

dawno temu pisałam rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem
"Rozwiązuję z Panią umowę o pracę zawartą w dniu 29-08-2005r. ze skutkiem na dzień 31-03-2012r.( zachowując trzymiesięczny okres wypowiedzenia).
Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest likwidacja stanowiska pracy."
Nie było żadnej odprawy, tylko że u nas było wówczas zatrudnionych 15 osób.

Ale tak czytam ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, że powinna być odprawa uzalezniona od czasu zatrudnienia (art. 8). Dodatkowo bym wręczyła w takim przypadku informacje mówiącą że im przysługuje odprawa i w jakiej wysokości.
papryczka
Stażysta
Posty: 81
Od: 24 paź 2018, 9:12
Zajmuję się: Dodatki mieszkaniowe, zamówienia publiczne, kadry, pomoc społeczna

Napisano: 09 wrz 2021, 8:09

A jak Pani rozumie z tej ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy Art 1. jeżeli w okresie nieprzekraczjącym 30 dni zwolnienie obejmuje co najmniej:
10 pracowników gdy pracodawca zatrudnia mn iej niż 100 pracowników.
U nas jest 35 czyli odprawa sie nie należy? :?:
weron
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 maja 2021, 9:43
Zajmuję się: kadry ksiegowosc



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x