termin wynikający z decyzji do 31.03, data nadania przelewu przez dłużnika 31.03. a wpływ na nasze konto 01.04. Zachowany termin czy nie? ja uważam że nie...
Rozróżnia się: należności publicznoprawne - stosuje się odpowiednio przepisy ustawy Ordynacja podatkowa i należności cywilnoprawne do których stosuje się przepisy KC.
Zgodnie z Art. 60 ustawy Ordynacja podatkowa
§ 1. Za termin dokonania zapłaty podatku uważa się:
1) przy zapłacie gotówką – dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie organu po-datkowego lub na rachunek tego organu w banku, w placówce pocztowej, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, biurze usług płatniczych lub w instytucji płatniczej albo dzień pobrania podatku przez płatnika lub inkasenta;
2) w obrocie bezgotówkowym – dzień obciążenia rachunku bankowego podatnika lub rachunku podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub rachunku płatniczego podatnika w instytucji płatniczej na podsta-wie polecenia przelewu.
Czy jesteś pewien , że tak jest w opisanym przez monikę przykładzie ??? Mam poważne wątpliwości w związku z art. 47. ustawy Ordynacja podatkowa , skoro się już na ten akt prawny powołujesz .
\"termin wynikający z decyzji do 31.03, data nadania przelewu przez dłużnika 31.03. a wpływ na nasze konto 01.04.\"
art.47
§ 1. Termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego.
Monika podała termin który mógł być terminem wynikającym z decyzji konstytutywnej której dotyczy art.47 lub z decyzji deklaratoryjnej w której termin mógł być określony w inny sposób.