Odwołanie do SKO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 26 cze 2014, 9:26

Utraciłam prawo do św z mocy prawa.Św mialam przyznane przed grudniem 2012 roku.
Opiekuję się 82 letnią babcią.Dzieci babci mieszkają od niej 80 km.Jedno z nich akurat teraz stracilo prace.Aktualnie poszukuje jej i nadal nie mieszka z babcią.Oboje kiedys skladali oświadczenie ze ze wzgledu odleglosci i prace zawodową nie są wstanie zapewnic opieki.
Złożyłam wniosek o zaległe świadczenie oraz bierzące.
Został przeprowadzony wywiad.O dziwo w wywiadzie pracownik wypytywał o wszystko.Chciał znać moje dochody (Mam własną rodzine)
Przeglądał odcinek renty,faktury za opłaty ,lekarstwa jakie bierze itd.Cała masa szczegółowych pytan.Na koniec stwierdziła że zna nas i wie o tym że moja opieka jest wzorcowa ale taki ma obowiązek.
Dostałam decyzje.W pierwszej części decyzji że spełniam warunki z przed stycznia 2013 roku i dostanę zaległe świadczenie.A od 15 maja 2014 roku nie należy mi sie bo babcia ma dzieci na ktorych ciąży obowiązek alimentacyjny.Drugi argument był taki cytuje .Może pani podjąć pracę zarobkową i opiekę sprawować po lub przed pracą.Przygotować posiłki wyprać i posprzątać.Tak robi wiele rodzin.
Dodam jeszcze że babcia ma orzeczenie od siedmiu lat na czas bezterminowy o stopniu Znaczny.Jest po dwóch udarach choruje na cukrzyce i serce.Właśnie to że babcia ma bierzącą opiekę od rana do popołudnia potem wieczorem i na kazdy telefon uchroniło ją przed konsekwencjami udaru gdzie była szybka udzielona pomoc.
To były fakty i w związku z tym mam zapytanie .
Czy w tej sytuacji mogę składać odwołanie ? Czy jest jakaś szansa na zmianę decyzji przez SKO ?
Z jednej strony chce złożyć a z drugiej strony boję się że zabiorą mi to co już przyznali czyli co pobierałam wczesniej i przyznany zaległy.
Proszę bardzo o poradę.
Ania 22


Napisano: 26 cze 2014, 9:45

oczywiście żę musisz odwołać sie do sko, jeżeli miałaś przyzna ne swiadczenie pielęg. bezterminowo na starych zasdach obowiążujących do 31 grudnia 2012, i nic się nie zmieniło w czasie opieki do chwili obecnej , ops powinien ci przyznać zwrot zaległych swiadczeń oraz zasiłek dla opiekuna bezterminowo, gdyż obawiązują ich przepisy z przed 31 grudnia 2012.
zac21x

Napisano: 26 cze 2014, 9:49

też uważam,że powinnaś sie odwolać.przyznanych świadczen nie zabiorą,a każde odwołanie to szansa na zmianę wadliwej decyzji!powodzenia!
abc

Napisano: 27 cze 2014, 6:40

Dziekuję za odpiwiedz.
Jak ma wyglądać takie odwołanie.Czy mam tylko napisac ze sie nie zgadzam z decyzją i to wszytko ,czy może opisywać mniej wiecej moją sytuację podobnie jak mój opis tutaj na forum.
Ania 22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny