opiekun prawny a dodatek z tytułu samotnego wych.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 06 maja 2015, 11:00

Witam!
17 letnia dziewczyna urodziła dziecko (ojciec nieznany)
Jej matka będzie opiekunem prawnym wnuczki!
Pytanie: Czy opiekun prawny może się ubiegać o dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka na tą wnuczkę, czy dopiero sama córka jak skończy 18 lat??
I jeszcze jedno czy na tą niepełnoletnią dziewczynę matka może dalej pobierać zasiłek rodzinny??
sowaikumple


Napisano: 06 maja 2015, 14:45

Bardzo proszę niech się ktoś wypowie
sowaikumple

Napisano: 06 maja 2015, 14:51

opiekun prawny ma prawo do dod. z tyt. samotnego wych. jeżeli spełnia warunki określone w art. 3 pkt 17a uośr
na własne dziecko pobiera ZR do kończenia 18 roku życia
kmi

Napisano: 06 maja 2015, 14:54

Opiekun prawny jest po rozwodzie i pobiera u nas Fundusz Alimentacyjny więc jak to ma być patrzę na opiekuna czy na matkę dziecka i jego akt urodzenia???
sowaikumple

Napisano: 06 maja 2015, 15:00

odpis zupełny aktu urodzenia (ojciec dziecka nieznany), opiekun prawny po rozwodzie, wiec przysługuje dodatek z tyt. samot. wych. - spełnione warunki art. 3 pkt 17a i art. 11a ust.1 pkt2
kmi

Napisano: 06 maja 2015, 15:02

a opiekun jest osobą samotną?
~o~

Napisano: 06 maja 2015, 15:05

sorki za spóźniony wpis----wizyta szefa w pokoju----z opóźnieniem kliknęłam wyślij :lol:
~o~

Napisano: 06 maja 2015, 15:07

No samotny pobiera FA i jest po rozwodzie a niepełnoletnia córka odpis zupełny aktu urodzenia (ojciec nieznany)
sowaikumple


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny