Opłata za schronisko - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 cze 2014, 12:43

Prosze o podpowiedź co zrobić w sytuacji gdy mieszkaniec gminy sam jedzie do schroniska na teren innej gminy tam zamieszkuje a potem schronisko bez żadnego porozumienia z nami przesyła note księgową za pobyt delikwenta w schronisku. Jak z tego wybrnąć? Co odpisać i czym się podeprzeć - jakimi przepisami? Pozdrawiam.
Mono


Napisano: 17 cze 2014, 12:49

Po pierwsze sprawdź czy z definicji jest on osobą bezdomną. Schronisko powinno przesłać Wam informację, że przebywa tam wasz mieszkaniec od dnia... a opłata za pobyt jest taka i taka. Ponadto mu zawsze chcemy wywiad środowiskowy i dopiero notę czy rachunek. Odpisz ,że nie kierowałaś tam klienta, lub że masz umowę z inną placówką.
male

Napisano: 17 cze 2014, 13:44

nie płacić - odesłac z zaznaczeniem, że ustawa o pomocy społecznej przewiduje tylko i wyłącznie zwrot kosztów m-dzy gminami / OPSami/.

Zwrotu dokonujesz OPS owi z tamtej gminy i to tylko wtedy jeżeli OPS wydał decyzje u umieszczeniu go w schronisku.
Jeżeli schronisko samo go przyjęło, bez żadnej decyzji, to nie ma podstaw do żądania zwrotu czy obciążania notą.
herbi

Napisano: 17 cze 2014, 13:57

mniej więcej tak jak herbi
p..

Napisano: 17 cze 2014, 14:04

Dziękuję bardzo, tak też myślałam. Tym bardziej, że nie mamy z tym schroniskiem żadnego porozumienia ani też ta osoba nie była przez nas tam skierowana. Pozdrawiam.
Mono


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x