Matka została CZĘŚCIOWO ubezwłasnowolniona w 2004. Opiekunem jest córka, która złożyła wniosek na komisję do PCPR. Kto składa wniosek o ZP. Córka? Jeśli tak to potrzebuje jakieś dodatkowe upoważnienie od matki?
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
dwa podpisy...
Skutki ubezwłasnowolnienia częściowego
Skutkiem ubezwłasnowolnienia częściowego jest ograniczenie zdolności do czynności prawnych osoby ubezwłasnowolnionej częściowo. Taka osoba może, co do zasady, dokonywać czynności prawnych, przez które zaciąga zobowiązania lub rozporządza swoimi prawami, za zgodą jej przedstawiciela ustawowego (kuratora). Ponadto, może ona dokonywać czynności, do ważności których ustawa nie wymaga zgody przedstawiciela. Przykładowo, osoba ubezwłasnowolniona częściowo może zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych, bieżących sprawach życia codziennego (np. zawierać umowy sprzedaży podczas codziennych zakupów) oraz rozporządzać swoim zarobkiem, chyba że sąd opiekuńczy z ważnych powodów inaczej postanowi.
Podsumowanie
Podsumowując, ubezwłasnowolnienie częściowe jest instytucją, która znajduje zastosowanie jedynie wobec osób pełnoletnich, które z powodu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych (wskazanych powyżej) potrzebują pomocy przy prowadzeniu swoich spraw. Orzeczenie ubezwłasnowolnienia częściowego powoduje ograniczenie zdolności do czynności prawnych takiej osoby oraz ustanowienie dla niej kuratora, którego zadaniem jest opieka nad majątkiem i sprawami życiowymi osoby ubezwłasnowolnionej częściowo.
~To ja - a ten podpis to nie zgoda, co ? a corka nie jest przedstawicielem ustawowym tylko kuratorem osoby czesciowo ubezwlasnowolnionej (w tej sytuacji)