voodoo pisze:Nie ma w ustawie czegoś takiego jak "przeciętny dochód".
Przecież to jest prosty przykład.
Dochód z działów dzielisz przez 12 miesięcy a dochód z pracy przez 3 miesiące. Oczywiście trzeba odliczyć składki oraz podatek jak był.
I tu jesteś w błędzie twierdząc, iz w ustawie nie ma nigdzie zwrotów "przeciętny dochód".
Cytuję:
Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) dochodzie – oznacza to dochód w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych;
2) dochodzie członka rodziny – oznacza to
przeciętny miesięczny dochód członka rodziny osiągnięty w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, z zastrzeżeniem art. 7ust. 1–3;
3) dochodzie dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego – oznacza to przeciętny miesięczny dochóduzyskany w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczeniawychowawczego, z zastrzeżeniem art. 7 ust. 1–3;.
Jest to tekst z USTAWY z dnia 11 lutego 2016 r.o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.
Zwrot przeciętny jest synonimem słowa średni. Więc twoje wyliczenia są błędne.bo ty nie wyliczyłeś przeciętnego- średniego dochodu, tylko dochód z konkretnego miesiąca a nie z roku. Nawet w samej ustawie są te zwroty używane zamiennie, np.: Art 35 pkt "4a. Do średniego miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego".
Więc wszędzie jest mowa o średnim dochodzie a nie z konkretnych miesięcy. Więc i twoje wyliczenia na tejże podstawie będą błędne.