Jakie zasady obowiązują w Waszych domach dziecka odnośnie podawania leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych? U nas zostały wprowadzone nowe zasady, że bez zalecenia lekarza nie możemy podać dziecku żadnych leków.. Ból zęba, głowy, gorączka itp - co robicie w takich sytuacjach? Czy ktoś jest w stanie podać podstawę prawną - można podawać czy nie można?
My po przeszkoleniu przedmedycznym też jesteśmy pouczeni, że nie powinniśmy podawać leków bez zalecenia lekarza. Staramy się nie podawać na własną rękę leków. Często dzwonimy do lekarza dyżurującego i on przez tel podaje co mamy podać.
Poruszono tu ważny temat, bo konsekwencje mogą być duże, jak jest w waszych placówkach? w mojej nie ma zadnych wytycznych, po prostu rozsądek. Kiedys mialo miejsce że podopieczna nazbierała dużą ilość leków przeciwbolowych i je łyknęła gdy miala doła
My podajemy takie leki, ale wiadomo że nie na każde zawołanie. Wychowanek też połyka przy nas aby nie nazbierał kilku tabletek i nie połknął na raz tak jak ktoś wcześniej wspomniał.