Osoba wymagająca opieki od 01.10.2014r. została umieszczona w ZOL muszę uchylić decyzję bo była przyznana bezterminowo ( tak jak orzeczenie ) poproszę o podstawę prawną , może ktoś uchylał.
czy nikt niem miał takiej sprawy?
osoba ta została umieszczona , w placówce zapewniającej całodobową opiekę, i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu, ponieważ została tam umieszczona na okres ok 6 m-cy, syn się nią nie zajmuje za pobyt osoba umieszczona opłaca ze swojej renty chorobowej oraz pozostałą brakującą część dopłaca brat umieszczonej. ZOL kosztuje więcej niż 70% renty umieszczonej osoby.
art. 3 pkt 7: instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie – oznacza to dom pomocy społecznej, placówkę opiekuńczo-wychowawczą, młodzieżowy ośrodek wychowawczy, schronisko dla nieletnich, zakład poprawczy, areszt śledczy, zakład karny, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, szkołę wojskową lub inną szkołę, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie;
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
a gdzie w art. 17 masz odesłanie do instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie? Nigdzie.
Poza tym proponuje przeczytać art. 17 ust. 5 pkt 2 lit. b) zgodnie z którym śp (a tym samym i odpowiednio stosując ten przepis zdo) nie przysługuje jeśli oosba wymagajaca opieki została umieszczona w rodzinie zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej spokrewnionej, rodzinnym domu dziecka albo, w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji, w placówce zapewniającej całodobową opiekę, w tym w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, z wyjątkiem podmiotu wykonującego działalność leczniczą, i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu.
Zol jest podmiotem wykonującym działalność lecznicza i ta przesłanka negatywna nie ma zastosowania. Koniec kropka.
Zycze miłej nauki czytania bo od tego powinniscie zacząc.
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes