Zrównamy także świadczenie pielęgnacyjne dla sprawujących opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami niezależnie od momentu powstania niepełnosprawności. Bo wsparcie państwa powinno być równe niezależnie od okoliczności losu” – czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie polskilad.pis.org.pl.
14 października był artykuł w Gazecie prawnej. Reforma orzecznictwa dopiero w 2024 r. Projekt ustawy ma ukazać się początkiem 2022 r. ale ma być on konsultowany, mają być tworzone specjalne jednostki do orzekania i orzecznicy muszą zostać specjalnie przeszkoleni. W tym artykule, wiceminister rodziny i polityki społecznej, powiedział że nie planują do czasu wdrożenia nowego orzecznictwa zmian w SP.
2021-03-16 grupa posłów: KO.Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.Dotyczy wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 21 października 2014 r. w związku z przywróceniem równego traktowania opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy zrezygnowali z zatrudnienia niezależnie od wieku w jakim osoba stała się niepełnosprawna oraz rozszerzenia kręgu osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej o małżonka osoby niepełnosprawnej.PDF—> https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/do ... 0-445-2021 A znalazłem TU —> https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent ... ji=9&Kol=D