Pomoc w naturze od rodziców - dochód

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 01 lut 2018, 12:49

Witam
Czy jeśli klient oświadcza, że rodzice pomagają dając żywność z gospodarstwa lub ubranka dla dziecka czyli pomoc w naturze, to powinnam poprosić o oszacowanie kwotowe i wliczyć to do dochodu, czy nie ma takiej potrzeby ?
domaninier
Praktykant
Posty: 45
Od: 24 maja 2017, 9:20
Zajmuję się: DM/SŚ


Napisano: 02 lut 2018, 21:54

Moim zdaniem jest potrzeba. Należy postarać się jakoś oszacować i zaliczyć.
Można ewentualnie inaczej: odnotować w notatce, ze były takie i owakie darowizny. To drugie rozwiązanie jest dobre zwłaszcza przy niskim poziomie dochodów, gdy nie mają one wpływu na wysokość dodatku i jest on ograniczany wg art. 6 ust. 10.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny