To współczuję. "Nasi" dają radę, jeśli podejmują decyzję o zabezpieczeniu. Czasem jak przychodzimy do pracy, to dostajemy info, że była taka akcja wieczorem, w nocy, w weekend.
No dobra, ale obowiązki służbowe, to wykonuje się w godzinach pracy. Dyżur po godzinach pracy jest raczej wątpliwą sprawą.malinkka pisze: ↑18 lis 2022, 9:10jeżeli pracownik socjalny ma oficjalny dyżur to może.
jeżeli nie, to asystent widząc konieczność zabezpieczenia dzieci wzywa Policję i ona podejmuje decyzję oraz organizuje....
oczywiście kierownik może być przy tym, ale nie musi. Policja da sobie świetnie radę.. ma swoje przepisy.
Art. 12a. [Odebranie dziecka z rodziny]
1.
W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w związku z przemocą w rodzinie pracownik socjalny wykonujący obowiązki służbowe ma prawo odebrać dziecko z rodziny i umieścić je u innej niezamieszkującej wspólnie osoby najbliższej, w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny, w rodzinie zastępczej lub w placówce opiekuńczo-wychowawczej.
Powyższy przepis dotyczy pracownika socjalnego, który wykonuje swoje obowiązki służbowe. Czyli po godzinach nie wykonuje obowiązków służbowych
.