Dzięki:):-) pisze: ↑01 mar 2022, 15:35ODMAWIAM
przyznania dodatku mieszkaniowego ze względu na fakt, że faktyczna powierzchnia użytkowa lokalu zajmowanego przez wnioskodawcę przekracza o ponad 30% normatywną powierzchnię określoną w art. 5, ust. 1, 2 i 3 ustawy, a udział powierzchni pokoi i kuchni w powierzchni użytkowej lokalu przekracza 60%.
UZASADNIENIE
Dnia 29 sierpnia 2017 roku Pan.... przy ul. ...wystąpił do tut. Urzędu Miasta z wnioskiem o przyznanie dodatku mieszkaniowego. Z akt sprawy wynika, iż wnioskodawca prowadzi 3-osobowe gospodarstwo domowe. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 67,64 m² w tym łączna powierzchnia pokoi i kuchni wynosi 54,23 m². Łączna kwota wydatków na mieszkanie za ostatni miesiąc wyniosła 321,47 zł.
Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. 3 ustawy o dodatkach mieszkaniowych normatywna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego w przeliczeniu na liczbę członków gospodarstwa domowego nie może przekraczać 45,00 m². Regulacja zawarta w art.5 ust.5 ww. ustawy daje możliwość przyznania dodatku mieszkaniowego, jeżeli powierzchnia użytkowa lokalu zajmowanego przez trzy osoby nie przekracza powierzchni normatywnej o więcej niż 30 % czyli 58,50 m², albo 50 % czyli 67,50 m² pod warunkiem, że udział powierzchni pokoi i kuchni w powierzchni użytkowej lokalu nie przekracza 60 %. Dodatek mieszkaniowy przyznaje się na powierzchnię normatywną. Faktyczna powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 67,64 m² i przekracza o 50,31 % powierzchnię normatywną zaś udział łącznej powierzchni pokoi i kuchni 54,23 m² w powierzchni użytkowej lokalu wynosi 80,17 %. Oznacza to, że powierzchnia pokoi i kuchni przekracza 60 % powierzchni użytkowej, a sam lokal przekracza ustawowe kryterium przyznania dodatku mieszkaniowego dla takiego lokalu wynoszące 45,00 m² + 30 % (58,50 m²)
W myśl z art. 5 ust. 3 ww. ustawy normatywną powierzchnię powiększa się o 15 m², jeżeli w lokalu mieszkalnym zamieszkuje osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku lub osoba niepełnosprawna, której niepełnosprawność wymaga zamieszkiwania w oddzielnym pokoju. O wymogu zamieszkiwania w oddzielnym pokoju orzekają powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2021 r. poz.573).
Z danych znajdujących się we wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego nie wynika, by w lokalu mieszkalnym zamieszkiwała osoba niepełnosprawna. Przesłanką konieczną przyznania dodatku mieszkaniowego jest nieprzekraczanie przez lokal, na który wnioskodawca ubiega się o dodatek-określonego metrażu. Powyższe oznacza, iż pan ...występując o dodatek mieszkaniowy nie spełnił warunku określonego w art.5 ust.5 ustawy o dodatkach mieszkaniowych.
Na podstawie art. 10 § 1 Kpa, przed wydaniem decyzji administracyjnej strona miała możliwość wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w sprawie.
Od niniejszej decyzji przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem organu wydającego decyzję w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Strona ma prawo zrzeczenia się wniesienia odwołania od niniejszej decyzji w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Skutkiem zrzeczenia się prawa do odwołania jest ostateczność i prawomocność decyzji.
oczywiście nalezy przeliczyć % inne ...