Pani ma dziecko w rodzinie zastępczej od 2021 r., w dniu 07.02.2024 złożyła wniosek do sądu o przysposobienie dziecka, teraz donosi Postanowienie sądu z 26.06.2024 (prawomocne 04.07.2024) w/s przysposobienia pełnego i nakazanie USC wydania nowego aktu urodzenia.
Pani U nas w związku z przysposobieniem nabyła prawo do świadczenia rodzicielskiego na dziecko imię i nazwisko nr PESEL. W związku z przysposobieniem (adopcja) dziecko ma zmienione nazwisko i PESEL - zastanawiam się czy ma to wpływ na ustalone już prawo do świadczenia rodzicielskiego, jak aktualizujecie.
W nowym wniosku o becikowe i że podaje inne dane w związku z ww. zmianami, więc w rodzicielskim muszę pozmieniać
Rozumiem, że to dziecko stało się teraz ich dzieckiem (przysposobionym), przysługują wszystkie inne świadczenia np. zasiłek rodzinny i dodatki (np. wielodzietność), becikowe.
Czy żądacie dokument w/s ustania pieczy zastępczej, jeśli tak to decyzja sądu czy PCPR.
czy ktoś może wypowiedzieć?