r.zastępcze - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 lis 2013, 12:46

a jak przyznajecie okresowy dla rodziny zastępczej to do dochodu wliczacie pomoc dla rodzin zastępczych?
~eryk

Napisano: 25 lis 2013, 1:11

Zgodnie z art.3 pkt.16 ustawy z dnia 28.11.2003 o świadczeniach rodzinnych za rodzinę na potrzeby ustawy uważa się następujących członków rodziny.małżonków, małoletnie dzieci, opiekuna faktycznego dziecka,oraz pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do lat 25 a także dziecko które ukończyło 25 lat legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z ta niepełnosprawnością rodzinie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne.
Natomiast do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego w związku małżeńskim, a także pełnoletniego dziecka mającego własne dziecko.
w związku z powyższym dzieci umieszczone w rodzinie zastępczej nie wlicza się do składu tej rodziny zastępczej, która ubiega się o świadczenie na własne dzieci.
Natomiast dochodem w rozumieniu art.3 pkt.1 ww. jest dochód opodatkowany określony w art.3 pkt.1 lit.a i b oraz enumeratywnie wymieniony w art.3 pkt.1 lit.c dochód nieopodatkowany.\" Koniec cytatu
Nie wlicza sie do stałego, okresowego,zasiłków rodzinnych ani specjalnego zasiłku opiekuńczego, taką odpowiedz dostałam z ministerstwa. Powyższy tekst jest odpowiedzią z ministerstwa w sprawie rodzinnego.
~Zainteresowana


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x