Raz w roku dywidenda - czy i jak wliczyć do dochodu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 mar 2017, 9:24

Kobieta jak współwłaścicielka spółki otrzymuje raz w roku dywidendę. Gdzie wykazuje ten dochód? W PIT tego nie ma, jest to kwota na czysto.
OPS84
Stażysta
Posty: 61
Od: 27 mar 2017, 9:16
Zajmuję się: ŚR/FA/ŚW


Napisano: 27 mar 2017, 10:39

sprawdź czy jest w katalogu nieopodatkowanych ... jak jest to dzielisz na 12 bo to ani uzysk ani utrata
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:
Lokalizacja: lubelskie, Polska

Napisano: 27 mar 2017, 14:47

Dywidenda z tytułu udziału w zyskach osób prawnych podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30a ustawy o podatku dochodowym, więc wymyka się spod definicji dochodu w rozumieniu naszej ustawy (art. 27, art. 30b, art. 30c, art. 30e i art. 30f​). Akcjonariusz nie wykazuje tego w zeznaniu rocznym.

Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3113
Od: 30 sty 2016, 12:40
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny